ترقی : مسلمانان مسئله فلسطین را به اولویت جهان اسلام تبدیل کنند

رژيم صهيونيستي,فلسطين,روز قدس

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت:‌ ایجاد داعش و جریان‌های تروریستی توسط غرب به این دلیل است که مسئله فلسطین به یک مسئله فرعی در جهان اسلام تبدیل شود.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اشاره به تلاش غرب و صهیونیسم برای مطرح کردن گروه تروریستی داعش در منطقه گفت: آن‌ها با ایجاد داعش به دنبال این هستند که موضوع فلسطین به موضوع دوم و سوم جهان تبدیل شده و به فراموشی سپرده شود.

وی در ادامه افزود: اما مسلمانان باید در روز قدس مسئله فلسطین را به مسئله اصلی جهان تبدیل کرده و راه و شعار حضرت امام (ره) را در روز قدس با حضور گسترده خود زنده کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به اینکه مردم فلسطین و غزه به دلیل محاصره در شرایط سختی به سر می برند گفت: متاسفانه به دلیل اقدامات تروریستی داعش و حمله عربستان به یمن با حمایت آمریکا، موضوع فلسطین از صدر اخبار خارج شده اما مشکلات آن‌ها همچنان پابرجاست. البته ملت فلسطین در عرصه سیاسی و دیپلماسی توانسته‌اند در جهت محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی موفقیت‌هایی را به دست آورند اما هنوز مشکلات فراوانی دارند.

ترقی در ادامه خاطر نشان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس ثابت می‌کند مردم فلسطین تنها نبوده و مسلمانان موضوع فلسطین را در اولویت خود قرار می‌دهند و با همت بیشتری با صهیونیست‌ها مقابله می‌کنند.

وی از همه جریان های سیاسی کشورمان خواست تا آرمان های انقلاب و امام (ره) و رهبری را در روز قدس زنده نگه دارند و با حضور در راهپیمایی روز قدس حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کنند.

این فعال سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: باید با جهانی‌سازی روز قدس تلاش شود تا مسیر صحیحی برای نجات ملت فلسطین یعنی برپایی یک دموکراسی و تسلیم در برابر ملت فلسطین برای تعیین حکومت این کشور ایجاد شود و این مسیر ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

کد N879091