حضور فعال غرفه ایران در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو که ایران یک غرفه را به خود اختصاص داده بود و با حضور سفیر ایران و شاهزاده ژاپن افتتاح شد، عصر امروز به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو بیش از 400 ناشر داخلی و خارجی از بیست کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

هم‌چنین این نمایشگاه با حضور شاهزاده "آکی شینو" فرزند امپراتور ژاپن به عنوان رییس افتخاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو، سفیران کشورهای مختلف از جمله سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو، رییسان سندیکاها، اتحادیه‌های انتشاراتی و دست‌اندرکاران صنعت چاپ و نشر در محل دائمی نمایشگاه‌های توکیو در مجموعه بیگ سایت (Big Sight) منطقه اودیبا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی ایران امسال با در اختیار گرفتن دو غرفه بنام رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور فعال داشت که علاوه بر به نمایش گذاشتن کتب مختلفی در مورد اسلام و ایران به زبان ژاپنی و هم‌چنین کتب ترجمه شده از زبان فارسی به ژاپنی، رونمایی از قران کریم به زبان ژاپنی که اخیرا توسط آقای ساوادا ترجمه و در جمهوری اسلامی ایران چاپ و منتشر و به عنوان کتاب سال برگزیده شد در این نمایشگاه به علاقمندان معرفی و اهدا شد.

علاوه بر این عرضه بروشور و کاتالوگ‌های بسیار زیبا نسبت به معرفی چهره واقعی و حقیقی ایران اسلامی به زبان‌های ژاپنی و انگلیسی از دیگر برنامه‌های جانبی این غرفه است تا بازدید کنندگان را بیش‌تر با ایران و ایرانی آشنا سازد.

از دیگر برنامه‌های غرفه ایران خطاطی و خوشنویسی به زبان فارسی و کتابت نام مراجعان و بازدید کنندگان به زبان فارسی بود.

نقاشی، عکس، پوستر، صنایع دستی، نمایش فیلم و اسلاید از طبیعت و دستاوردهای انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های غرفه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران است.

هم‌چنین نمایش کتب الکترونیک، معرفی آثار طراحان و تصویرگران کتاب، عرضه آخرین دستاوردهای صنعت چاپ و نشر ژاپن و برگزاری سمینارهای مختلف از برنامه‌های جانبی و روزانه این نمایشگاه است.

این نمایشگاه که از روز چهارشنبه دهم تیرماه آغاز به کار کرد، امروز شنبه سیزدهم تیرماه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام

کد N878864