تحلیلگر تلویزیون المیادین در گفت و گو با مهر:

نگرانی تل آویو از توافق هسته ای با ایران پابرجاست

سیاسی

موسی عاصی گفت: مسجل است که اسرائیل از توافق هسته ای ایران و ۱+۵ به هیچ عنوان سود نمی برد زیرا با لغو تحریم ها قدرت مانور اقتصادی ایران در خاورمیانه افزایش خواهد یافت.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل: تحلیلگر و خبرنگار شبکه المیادین تاکید کرد که رژیم صهیونیستی همچنان از حصول توافق هسته ای میان ایران و اعضای ۱+۵ نگران است.

موسی عاصی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی مهر به وین اظهار داشت: «به نظر می رسد با وجود لابی گری های اوباما و کاخ سفید با نخست وزیر اسرائیل، همچنان نتانیاهو مخالف توافق هسته ای با ایران است. نتانیاهو این مخالفت را به صورتی علنی بروز داده و اخیرا نیز نسبت به عقب نشینی غرب در مقابل ایران در توافق نهایی هشدار داده است.»

خبرنگار و تحلیلگر شبکه المیادین افزود: «مسجل است که اسرائیل از توافق هسته ای ایران و اعضای ۱+۵  به هیچ عنوان سود نمی برد زیرا در این صورت تحریم ها علیه ایران برداشته خواهد شد و قدرت مانور اقتصادی ایران در خاورمیانه افزایش خواهد یافت. در این صورت تل آویو قدرت مانور خود را در منطقه بیش از پیش از دست خواهد داد.»

وی در پایان گفت: «البته باید اذعان داشت که قدرت اثرگذاری نتانیاهو نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته و آنچنان که در گذشته می تواست در تعیین جهت گیری غربی ها موثر باشد، اکنون دیگر این گونه نیست.»