توهین دانشگاه آمریکایی به مسلمان جهان؛

سلمان رشدی به عنوان مدرس و الگوی روزنامه نگاران نیویورکی معرفی شد

سیاسی

دانشگاه نیویورک در اقدامی که نشان از دشمنی آشکار آمریکا با جهان اسلام دارد از نویسنده کتاب توهین آمیز «آیات شیطانی» برای تدریس دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه نیویورک در اقدامی که نشان از بی حرمتی به عقاید مسلمانان جهان دارد از «سلمان رشدی» نویسنده کتاب موهن «آیات شیطانی» دعوت کرد تا برای ۵ سال آینده در دانشکده روزنامه نگاری این دانشگاه به تدریس مشغول شود.

در یادآوری شخصیت سلمان رشدی همین بس که بنیانگذار انقلاب، حضرت امام خمینی (ره)، در حکم تاریخی خود در بیست و پنجم بهمن سال ۱۳۶۷ وی را مرتد و محکوم به اعدام معرفی کرد.

جالب آنکه دانشگاه نیویورک از وی که با اهانت به پیغمبر اسلام (ص) احساسات مسلمان را جریحه دار کرده است به عنوان نویسنده ای ارزشمند یاد کرده که قرار است از سپتامبر امسال با پیوستن به جمع اساتید موسسه روزنامه نگاری «آرتور ال کارتر» به دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشاوره ارائه دهد.

در ایمیلی که به عنوان معارفه برای این مؤسسه ارسال شده سلمان رشدی نویسنده ای صاحب نام در عرصه هنر معرفی می شود که تا کنون موفق به دریافت جوایز ادبی مهمی شده و از ۶ دانشگاه اروپایی و البته ۶ دانشگاه آمریکایی موفق به اخذ دکترای افتخاری شده است!

دانشگاه نیویورک در ادامه بازی واشنگتن که زشتی توهین به مقدسات اسلام را با الفاظی چون دفاع از ارزشهای دموکراتیک و آزادی بیان می پوشاند، از سلمان رشدی که زمانی بدترین توهین ها را به شخصیت والای پیامبر اسلام کرد، به عنوان الگویی بارز برای روزنامه نگاران یاد کرده و با تکیه بر همین ادعای واهی از همه نویسندگان صاحب ذوق نیوریورکی دعوت می کند تا در مراسم معارفه وی حاضر شوند.