حمله انصارالله و ارتش یمن به مراکز نظامی در شهرهای مرزی عربستان

سیاسی

همزمان با ادامه تجاوز عربستان به یمن و کشته شدن دست کم 16 تن در حملت روز جمعه، انصارالله و ارتش یمن نیز مناطق مرزی در شهرهای جازان و نجران عربستان را هدف قرار دادند که موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان عربستانی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یمن (سبأ)، ارتش یمن و حوثی‌ها در ادامه عملیات خود علیه تجاوز عربستان، مناطقی در شهرهای "جازان" و "نجران" عربستان از جمله فرودگاه جازان را هدف قرار دادند که موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان عربستانی شد.

به گفته منابع محلی، حوثی‌ها 13 راکت را به سمت مناطق مرزی شلیک کردند که موجب منهدم شدن تجهیزات نظامی نیروهای عربستانی شد. در همین حال در جدیدترین حملات عربستان به یمن دست کم 16 تن کشته شدند و این در حالی است که سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا خواهان آتش‌بس در یمن شده‌اند تا روند کمک رسانی به غیرنظامیان را تسهیل شود.

همچنین گزارش‌های نهادهای داخلی و بین‌المللی حاکی از آن است که تجاوز عربستان به یمن بیش از 20 میلیارد دلار خسارت برای این کشور فقیر برجای گذاشته است.

همزمان با ادامه حملات و تجاوز عربستان یک منبع امنیتی در استان البیضاء یمن از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در ساختمان امنیت خبر داد. این انفجار خسارت جانی به دنبال نداشت اما موجب وارد آمدن آسیب‌هایی به این ساختمان شد.

در همین راستا عربستان 100 نیرو و افسر خود را در مقری در مجاورت مقر نیروهای اماراتی در عدن مستقر کرده است. امارات 60 نیرو در این شهر مستقر کرده است. یک کشتی جنگی عربستانی نیز که حامل 400 نیرو است در خلیج عدن مستقر شده تا در وضعیت فوق العاده مورد استفاده قرار بگیرد.

هفته گذشته نیز 600 نیروی یمنی که در عربستان آموزش دیده بودند در عدن مستقر شدند. یک افسر اماراتی به گروه‌های مسلح وعده داده که 1600 نیروی دیگر طی هفته‌های آتی به این نیروها می‌پیوندند تا همگی در مجتمع "البریقه" که در اختیار نیروهای اماراتی است، گرد هم آیند.

با این حال ارتش یمن یکی از مراکز اماراتی‌ها را در ساختمانی در منطقه "دارسعد" عدن کشف کرد و مورد حمله قرار داد که تعدادی از این نظامیان از جمله یک افسر اماراتی در آن کشته شدند.

به دنبال این حادثه ترس و نگرانی در میان سربازان عربستانی و اماراتی افزایش یافته و نقشه حمله خود را برای سقوط عدن به یافتن یک پناهگاه امن تغییر دادند.

انتهای پیام

کد N878228