رهبر یک حزب اتریش: توسعه ناتو در اروپا با هدف حمله به روسیه انجام می‌شود

رهبر حزب "خروج از اتحادیه اروپا" اتریش تاکید کرد، توسعه ناتو در اروپا برای دفاع از خودش نیست بلکه با هدف حمله به روسیه صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "رابرت مارشال"، رهبر حزب "خروج از اتحادیه اروپا" اتریش گفت: توسعه ناتو بسیار خطرناک است چرا که تنها هدف ناتو برای توسعه حمله به روسیه است و هیچ ارتباطی با تاکتیک‌های دفاعی ندارد و یک گام نزدیکتر به جنگی جدید در اروپا محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر نیروهای خارجی در قلمرو کشورهای عضو اتحادیه اروپا حضور دارند، بدین معنا نیست که اتحادیه اروپا یک بلوک مستقل و خودمختار است. موضع ما خروج سربازان آمریکایی از اروپا است.

مارشال همچنین معتقد است، اتریش باید براساس قانون اساسی‌اش از نظر سیاسی و نظامی بی‌طرف بماند و به همین خاطر است که این کشور می‌خواهد از اتحادیه اروپا خارج شود.

وی گفت: براساس قانون اساسی اتریش، این کشور باید از نظر سیاسی و نظامی بی‌طرف بماند. اتحادیه اروپا بخشی از ناتو است و یک اتحادیه نظامی نیز محسوب می‌شود. ما نمی‌خواهیم بخشی از این اتحادیه نظامی باشیم. اتریشی‌ها نمی‌خواهند بخشی از درگیری‌هایی باشد که شامل جنگ در اوکراین یا بحران‌های آفریقا است.

اکثر 28کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله قبرس، فنلاند، ایرلند، مالت، سوئد و استرالیا نیز جزوی از اعضای ناتو هستند. براساس ماده پنج "معاهده پیمان آتلانتیک شمالی" اگر حمله مسلحانه‌ای علیه یکی از این کشورهای عضو رخ دهد، حمله‌ای علیه تمامی اعضا محسوب می‌شود.

260 هزار اتریشی یا چهار درصد از شرکت کنندگان دادخواستی را امضا کرده و از وین خواستند تا از اتحادیه اروپا خارج شود. پارلمان اتریش در حال حاضر باید برگزاری رفراندومی را در خصوص ماندن در اتحادیه اروپا مدنظر قرار دهد چرا که تعداد افرادی که این دادخواست را امضا کرده‌اند از 100 هزار امضا کننده لازم بیشتر است.

ناتو در سال گذشته میلادی حضورش در شرق اروپا را تقویت کرده و مسکو را به تشدید درگیری‌ در شرق اوکراین متهم می‌کند. این در حالی است که روسیه مرتبا این اتهامات را رد کرده و تاکید می‌کند، توسعه نظامی به سمت مرزهای روسیه امنیت منطقه را متزلزل کرده و تنش‌ها را تشدید می‌کند.

انتهای پیام

کد N878149