اقرار نخست‌وزیر تونس به تعلل پلیس در پاسخگویی به حمله سوسه/بازداشت 12 مظنون جدید

تونس

نخست وزیر تونس اقرار کرد که نیروهای پلیس برای مداخله در جریان حمله هفته گذشته به هتلی در سوسه کند عمل کردند، در همین حال 12 تن که به دست داشتن در حمله تروریستی سوسه مظنون شناخته شده بودند، بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حبیب الصید، نخست وزیر تونس عنوان داشت: مشکل اینجاست که واکنش پلیس به این حمله خیلی کند صورت گرفت.

در حمله سوسه در هفته گذشته 38 گردشگر خارجی از جمله 30 انگلیسی کشته شدند و داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

حبیب الصید در مصاحبه با بی بی سی تصریح کرد: در این شرایط فوق العاده باید علیه تروریسم دوشادوش هم عمل کنیم. ما واقعا به خاطر آنچه رخ داد متاسفیم. قربانیان این حمله مهمانان ما بودند و این رخداد هولناک قابل قبول نیست.

در همین حال، صدها هزار تن از جمله ملکه الیزابت و دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در یک روز عزای عمومی به خاطر کشته شدن گردشگران انگلیسی در حمله سوسة، یک دقیقه سکوت کردند.

در این راستا پرچم‌ها نیز بر فراز ساختمان‌های دولتی و سفارت‌های انگلیس در سراسر جهان نیمه افراشته شدند.

در همین حال کمال الجندوبی، وزیر مشاور مامور در روابط با نهادهای قانونی و جامعه مدنی در تونس گفت که نیروهای امنیتی هشت تندرو از جمله یک زن را که به صورت مستقیم در حمله سوسه دست داشتند حدود یک هفته قبل بازداشت کردند و همچنین 12 متهم دیگر نیز بازداشت شده‌اند و بازجویی‌ها از آن‌ها آغاز شده است.

این مقام تونسی خاطرنشان کرد که این بازداشت شدگان وابسته به یک شبکه تروریستی هستند که مقدمات حمله سیف الدین الرزقی به سوسه را فراهم کردند.

وی افزود که مسئولان تصمیم گرفته‌اند 1376 نیروی امنیتی دیگر را برای تامین امنیت مناطق گردشگری و هتل‌ها به کار بگمارند.

انتهای پیام

کد N878121