انصارالله از آتش بس موقت در یمن خبر داد

ایرنا نوشت:

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله گفت: در دیدار دیروز(جمعه) با اسماعیل ولد شیخ فرستاده سازمان ملل به یمن درباره برقراری آتش بس موقت در این کشور توافق شد.

به گزارش پایگاه خبری یمن فویس، عبدالسلام در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت: در دیدار با اسماعیل ولد شیخ فرستاده سازمان ملل به یمن با حضور سفیران اتحادیه اروپا بر سر برقراری آتش بس موقت در یمن تا آخر ماه مبارک رمضان توافق شد.

این در حالی است که رژیم متجاوز آل سعود همچنان به حملات هوایی خود به مناطق مسکونی صنعا و دیگر شهرهای یمن ادامه می دهد.

صدای انفجارهای پیاپی ناشی از تجاوز هوایی جنگنده های عربستان صبح امروز مناطق جبل عطان و جبل نقمفی در صنعا پایتخت یمن را لرزاند.

رژیم متجاوز آل سعود حملات خود به مناطق مسکونی شهرهای یمن از جمله صنعا را در ماه مبارک رمضان تشدید کرده است.

همچنین جنگنده های متجاوز عربستان دیشب و صبح امروز منطقه الشعف در شهر ساقین در استان صعده در شمال یمن را بمباران کردند.

رژیم متجاوز آل سعود در دو روز گذشته 225 بار صنعا را مورد حمله هوایی قرار داده است.

به گزارش منابع خبری از یمن، جنگنده های متجاوز عربستان چندین منطقه در شهر المخاء را طی چند نوبت مورد حمله هوایی قرار دادند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان به همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و خانه های مردم این کشور ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

52261

کد N878009