برای اولین بار بعد از تهدید داعش؛

نیروهای مردمی در بحرین به تامین امنیت مساجد می‌پردازند

بحرين

وزارت کشور بحرین برنامه امنیتی ویژه خود را برای حفظ جان نمازگزاران در مساجد با همکاری شهروندان آغاز کرد. این برنامه در نوع خود بی‌سابقه به حساب می‌آید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، دستگاه‌های امنیتی بحرین به دلیل تهدید داعش به هدف قرار دادن مساجد در این کشور تدابیر امنیتی شدیدی را اتخاذ کرده‌اند.

در همین راستا وزارت کشور بحرین برنامه خود را برای حفظ جان نمازگزاران در مساجد با همکاری شهروندان آغاز کرده است.

داوطلبان بحرینی برنامه‌های آموزش اولیه را در زمینه امدادرسانی، دفاع مدنی و اقدامات دیگر می‌بینند و بعد آماده حمایت از نمازگزاران در مساجد می‌شوند.

این افراد به عنوان داوطلب امنیتی شناخته شده و با هماهنگی استاندار روند انتخاب داوطلبان انجام می‌شود.

فعالیت داوطلبان امنیتی و مشارکت آن‌ها در حفظ جان شهروندان تحت نظارت دستگاه امنیتی در مساجد آغاز می‌شود.

عبدالله راشد آل خلیفه، استاندار استان الجنوبیه بحرین در این باره گفت: برنامه امنیتی مردمی در تقویت و مصون کردن جبهه داخلی و تشویق مردم به مشارکت فعال در برقراری امنیت نقش دارد.

وی طی نشست امنیتی با خلیفه بن احمد آل خلیفه، مدیر کل مرکز پلیس استان الجنوبیه در خصوص مقدمات نهایی و تدابیر امنیتی اتخاذ شده برای حفظ جان نمازگزاران مساجد گفت‌وگو کرد.

این تدابیر شامل ایجاد طرح امنیتی و پیشگیرانه و مشخص کردن مراکز حضور داوطلبان، مشخص کردن مراکز تماس یا مسئولان و نیروهای امنیتی و تدابیر دیگر است.

عبدالله بن راشد از خطیبان مساجد خواست تا شهروندان را به همکاری با دستگاه‌های امنیتی و حمایت از برنامه‌های وزارت کشور تشویق کنند.

تروریست‌های داعش اخیرا عملیات انتحاری را علیه نمازگزاران در مسجد امام صادق (ع) در کویت و علیه گردشگران در تونس انجام دادند که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است.

آن‌ها همچنین تهدید کرده بودند که دست به عملیات در بحرین می‌زنند.

انتهای پیام

کد N877994