سردار جلالی: مپنا "ما می‌توانیم" را محقق کرد

پدافند غيرعامل

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراهی تنی چند از معاونین این سازمان از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراهی تنی چند از معاونین این سازمان از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در این دیدار که رئیس و مسئولین گروه مپنا حضور داشتند سردار جلالی گفت:یکی از حوزه های بسیار ارزشمندی که عملی بودن صحبت حضرت امام که فرمودند "ما می توانیم" را تحقق، تولید و اجرا کردند،گروه مپناست.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در ادامه گفت:از آنجایی که ما در موضوع پدافند غیرعامل یک سازمان حاکمیتی هستیم باید تهدیدات را در حوزه های مختلف بر کشور پیش بینی کرده و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری اقدامات و رویکردهایی را دنبال کرده، اثر تهدید را بر کشور صفر کنیم.

وی گفت: حرکت بعد،هدایت دستگاه های اجرایی کشور به سمتی است که بتوانیم کشور را مصون‌سازی کرده اثر آسیب‌پذیری را کاهش دهیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت:طی بازدیدی که از مپنا داشتیم نسبت به گذشته رشد بسیار خوبی داشته، البته در بعضی از حوزه ها هنوز نیاز به تکمیل دارد ولی به نظر می رسد که هم سرمایه‌گذاری خیلی خوبی انجام شده و هم رشد بسیار خوبی داشته است.

وی گفت:سازمان پدافند غیر عامل و گروه مپنا می توانند در مواردی مکمل یکدیگر باشند،مثلا سازمان در حوزه صنعت سایبری تلاش نموده یک کارکرد حاکمیتی در حمایت از محصولات داخلی ایجاد کند، دادن پروانه ایمنی و امنیت به محصولات داخلی ،همچنین الزامات و کنترل در جهت عدم استفاده از محصولات خارجی در بخش‌هایی از حوزه‌های حیاتی و حساس و مهم کشور انجام گرفته است.

جلالی گفت:در مواردی که سطح خطر بالا می رود طبیعتا در محصولات،عیار بومی آن نیز باید رشد کند،ضمن اینکه باید بومی باشد، از نظر امنیت و پایداری در برابر تهدیدات نیز پاسخگو باشد،این کارکرد در چند بخش تقسیم می شود. بخش اول محصولات حوزه برق است مثل ژنراتورها که علی القاعده بنا به اهمیت نیروگاه شامل بحث مربوط به عدم بکارگیری محصولات خارجی می شود،در مباحث سایبری، حمایت از صنعت سایبری و تولید محصولات بومی یکی از راهبردهای جدی سازمان بوده و چندین سال است که در حال پیگیری هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت:شرکت های دانش بنیان محصولاتی را تولید کرده تا مرحله آزمایشگاهی و دانشگاهی پیشرفت می کند،زمانی که می خواهد به مرحله صنعتی برسد، موضوع بازاریابی، صنعتی شدن تولید مکرر مطرح می شود که از ظرفیت شرکت های دانش بنیان خارج است.

وی ادامه داد: در صورت موافقت،محصولات را احصاء کرده،چند محصول استراتژیک را برابر توافقنامه‌ای و طی یک لایه حمایتی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به امضاء رسانده تا در این بخش نقش محوری و مادر در حوزه سایبری اجرا شود.

انتهای پیام

کد N877893