کشته شدن ده‌ها تروریست در عملیات امروز ارتش مصر در سیناء

مصر

در پی حملات هوایی صبح امروز (شنبه) جنگنده‌های مصری به استان سیناء، 10 تن از تروریست‌های مسلح وابسته به داعش کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند. همچنین در اثر سقوط خمپاره‌ای در یک خانه روستایی، سه تن از ساکنان این خانه جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جنگنده‌های ارتش مصر در سومین روز از آغاز درگیری‌ها میان نیروهای ارتش با گروه مسلح موسوم به "انصارالشریعة" که با داعش بیعت کرده، حملات هوایی گسترده‌ای را از ساعات اولیه صبح امروز علیه پایگاه‌های این گروه در جنوب شهر "شیخ زوید" در استان سیناء آغاز کردند.

در این حملات هوایی، جنگنده‌های آپاچی مصر کنترل کامل شهر سیناء را به دست گرفته و خسارات سنگینی به تروریست‌ها وارد کردند.

همچنین در این حملات 10 تروریست کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر منابع امنیتی مصری در ساعات اولیه صبح امروز اعلام کردند سه تن از ساکنان روستایی در نزدیکی شهر شیخ زوید در اثر اصابت خمپاره‌ای به منزلشان جان خود را از دست دادند. همچنین در این حملات دو تن دیگر به شدت زخمی شدند.

طبق گفته منابع مذکور این خمپاره در روستای "ابوطویله" سقوط کرد و جان اعضای یک خانواده را گرفت.

مناطق مختلف استان سینای شمالی طی دو روز گذشته شاهد وقوع انفجارهایی بود که گمان می‌رود به دنبال حملات هوایی رخ داده‌اند.

از روز چهارشنبه نیز درگیر‌ی‌هایی میان تروریست‌های گروه "ولایت سیناء" که پیش از این با داعش بیعت کرده بودند، با نیروهای ارتش مصر آغاز شد و در این درگیری‌ها به نقل از برخی منابع 70 نظامی کشته شدند این در حالی است که ارتش مصر تعداد کشته‌ها را تنها 17 تن اعلام کرد.

در حالی که ارتش مصر در گزارش تصویری تاکید کرد کنترل کامل استان سیناء را به دست گرفته و خسارات زیادی به تروریست‌ها وارد کرده دفتر اطلاع‌رسانی استان سیناء با انتشار تصایوری از خسارت برداشتن دو هلی‌کوپتر آپاچی ارتش خبر داد.

طبق اعلام منابع نظامی مصر طی درگیری‌های روز جمعه در جنوب شهر شیخ زوید، 23 تروریست در حملات هوایی و درگیری با ارتش از پای درآمدند.

پیش از این ارتش مصر از هلاکت بیش از 100 نیروی مسلح گروه‌های تندرو در سیناء خبر داده بود.

انتهای پیام

کد N877825