با صدور قطعنامه‌ای؛

شورای حقوق بشر سازمان ملل اسرائیل را به جنایات جنگی در غزه متهم کرد

فلسطين

شورای حقوق بشر سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جنایات جنگی در جنگ اخیر غزه متهم کرد و خواهان مجازات و محاکمه عاملان ارتکاب جنایات جنگی در جنگ اخیر غزه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد که 41 کشور از مجموع 47 کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل به این قطعنامه رای موافق دادند این در حالی است که پنج کشور دیگر از جمله هند، اتیوپی، مقدونیه، کنیا و پاراگوئه رای ممتنع دادند و آمریکا نیز رای مخالف داد.

این قطعنامه که پیش‌نویس آن از سوی فلسطین تهیه و ارائه شده بود به گزارش اخیر سازمان ملل درخصوص محاکمه اسرائیل و برخی گروه‌های فلسطینی که مرتکب جنایات جنگی در جنگ اخیر غزه شده‌اند، اشاره دارد.

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل این قطعنامه را به منزله بیانیه‌ای علیه اسرائیل دانست.

ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین نیز از تصویب این قطعنامه استقبال و از تمامی کشورهایی که در تصویب آن نقش داشته‌اند، قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: این قطعنامه تاکیدی است بر لزوم پایبندی اسرائیل به قوانین بین‌المللی و قوانین حقوق بشر و ضرورت حل مسائل بنیادی‌ که موجب افزایش درگیری‌ها می‌شوند و تاثیر منفی بر حقوق بشر می‌گذارند از جمله لغو محاصره نوار غزه و توقف شهرک‌سازی.

شورای حقوق بشر سازمان ملل از رژیم صهیونیستی و فلسطین خواسته تا با دیوان کیفری بین‌الملل برای تحقیقات درخصوص جنایات جنگی در جنگ اخیر غزه همکاری کنند.

انتهای پیام

کد N877779