پوتین بازنگری در سیاست‌های امنیت ملی روسیه را خواستار شد

پوتين

رئیس جمهوری روسیه بر متعادل کردن استراتژی امنیت ملی کشورش تاکید کرد تا مسکو بتواند در موضعی بهتر در زمینه مقابله با چالش‌ها و تهدیدات خارجی قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بیانیه کاخ کرملین آمده است: اول از همه لازم است که سریعا مجموعه چشم‌انداز چالش‌های بالقوه و خطرات در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، اطلاع رسانی و غیره تجزیه و تحلیل شود سپس براساس این تحلیل‌ها، ما می‌توانیم استراتژی امنیت ملی روسیه را متعادل کنیم.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در ادامه گفت که مسکو همچنان با کشورهای مختلف براساس احترام متقابل همکاری می‌کند و در این راستا باید منافع طرفین حفظ شود، اما نباید امنیت و حق تمامیت ارضی روسیه در خطر بیفتد.

وی همچنین وعده داد، روسیه به ایجاد همبستگی اقتصادی قوی‌تر میان کشورهای عضو کشورهای مستقل و مشترک المنافع و حمایت از ارتقای همکاری میان کشورهای عضو بریکس متشکل از برزیل، روسیه، هند، آفریقای جنوبی و کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای ادامه می‌دهد.

پوتین گفت که غرب نتوانسته است جامعه روسیه را با استفاده از تحریم‌ها، دچار تفرقه کند و تاکید کرد که اقدامات متقابلی که دولتش اتخاذ کرد، نقش فعالی در ایجاد ثبات اقتصادی و مالی داخلی و اشتغال زایی در روسیه ایفا کرد.

پوتین همچنین در نشست شورای امنیت روسیه گفت که دلایلی که موجب شده تا بر روسیه فشار وارد کنند، کاملا مشخص است اما روسیه از مساله تمامیت ارضی خود کوتاه نمی‌آید.

وی افزود: تلاش برخی از کشورهای غربی برای ایجاد تفرقه در کشور با استفاده از تحریم‌ها شکست خورده است. امروز کاملا روشن است که تلاش‌هایی برای ایجاد اختلاف و تفرقه در جامعه ما وجود دارد و برخی می‌خواهند از مشکلات خاص بهره‌برداری کنند اما این اقدامات به نتیجه‌ای نرسیده است. ما سیاست‌های مستقل داخلی و خارجی در پی گرفته‌ایم. ممکن است هرکسی آن را دوست نداشته باشد اما راه دیگری وجود ندارد.

پوتین تاکید کرد: آن کسانی که تحریم‌هایی را علیه روسیه بر سر بحران اوکراین اعمال کرده‌اند، در حقیقت مسئول تشدید درگیری در منطقه دونباس در شرق اوکراین هستند.

انتهای پیام

کد N877778