تحولات عراق؛

۲۴ حمله هوایی ائتلاف ضدداعش/حمله تروریستها به الخالدیه ناکام ماند

سیاسی

۲۴ مورد حمله نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش به مواضع تروریست ها در عراق و سوریه و نیز ناکام ماندن حمله تروریست ها به شهر الخالدیه از جمله تحولات عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، ارتش آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد جنگنده های ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا ۱۵حمله هوایی علیه پایگاه های داعش در عراق و ۹ حمله هوایی علیه اهداف داعش در سوریه انجام دادند.

ارتش آمریکا تاکید کرد: نیروهای ائتلاف بین المللی ۱۵ مورد از مواضع داعش در نزدیکی شهرهای الحویجه، بیجی، فلوجه، حدیثه، مخمور، موصل، رواح، سنجار و تلعفر عراق را بمباران کردند.

همچنین جنگنده های ائتلاف در ۹ حمله هوایی مواضع داعش در شهرهای الحسکه، الرقه و تل أبیض سوریه را بمباران کردند. این حملات در حالی انجام می گیرد که تا کنون هیچ گزارشی در مورد میزان خسارت های انسانی وارد توسط ائتلاف بین المللی علیه داعش منتشر نشده است.

خبر دیگر اینکه نیروهای امنیتی عراق حمله عناصر تروریستی داعش از سه محور به شهر الخالدیه را ناکام گذاشته و ۱۷ تروریست را به هلاکت رساندند. علی داود رئیس شورای شهرستان الخالدیه گفت: نیروهای امنیتی، نیروهای ارتش و پلیس محلی، نیروهای مردمی و عشایر الانبار، حمله عناصر تروریستی داعش به شهر الخالدیه را ناکام گذاشتند.

وی افزود: تروریست های داعش از سه محور فلوجه، جزیره الخالدیه و رود فرات و شهر الرمادی در صدد حمله به شهر الخالدیه بودند که نیروهای امنیتی عراق با حمله به محل تجمع تروریست ها پیش از شروع حملاتشان طرح آنها را ناکام گذاشته و ۱۷ تروریست مسلح را به هلاکت رسانده و  ۲۷ نفر دیگر را زخمی کردند.

همچنین یک منبع امنیتی از هلاکت ۸ تروریست داعشی در غرب شهر حدیثه عراق خبر داد و گفت: نیروهای امنیتی عراق توانستند یک سکوی پرتاپ موشک که حاوی ۱۲ موشک بود را تخریب کنند.

در تحولی دیگر یک منبع امنیتی در فرماندهی پلیس الانبار گفت: فعالیت امنیتی گسترده ای برای پاکسازی منطقه شرقی شهر الرمادی شروع شده است. به گفته وی نیروهای ارتش، نیروهای مردمی و عشایر اقدامات امنیتی گسترده ای را برای پاکسازی این منطقه از وجود تروریست های داعش شروع کرده اند.