ابراز امیدواری کلینتون در مورد به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای

سیاسی

هیلاری کلینتون یکی از نامزدهای اصلی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا ابراز امیدواری کرد که ۱۸ ماه مذاکرات فشرده هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ به توافق نهایی بیانجامد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا که در نیوهمپشایر سخن می گفت، با ابراز امیدواری در مورد به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ در وین اتریش افزود توافق احتمالی هفته آینده، دریچه ای را بر روی برنامه سلاح هسته ای ایران باز می کند.

وی تصریح کرد که حتی اگر توافقی بین دو طرف در مذاکرات جاری حاصل شود، بازهم جا برای کار بسیار زیادی باقی خواهد ماند. در حال حاضر ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در وین اتریش در حال مذاکره بر سر نگارش متن توافق نهایی هسته ای براساس راه حل های بدست آمده در لوزان سوئیس هستند.

به نوشته رویترز، هیلاری کلینتون که نامزد پیشرو حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا محسوب می شود، از ماه آوریل که نامزدی خود را به طور رسمی اعلام کرده تاکنون به طور عمومی درباره مذاکرات هسته ای ایران اظهار نظر نکرده بود.