تعلیق همکاری بلژیک با ائتلاف ضد داعش به دلیل هزینه هنگفت

سیاسی

رسانه های بلژیک گزارش دادند که این کشور برای جلوگیری از هزینه های هنگفت جنگ، مشارکت خود را با ائتلاف ضد داعش به حال تعلیق در آورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بنا بر اعلام رسانه های بلژیکی دولت این کشور همکاری خود را با ائتلاف ضد داعش بعد از آن به حال تعلیق در اورد که ۶ فروند جنگنده اف-۱۶ این کشور بعد از ۹ ماه حضور در پایگاه هوایی اردن، به کشور بازگشته اند.

بر این اساس بروکسل اعلام کرده است که دیگر قادر به تامین هزینه های مشارکت در مبارزه با داعش در عراق و سوریه نیست و به همین دلیل همکاری خود را با ائتلاف تحت رهبری آمریکا تعلیق کرده است.

علی الاحمد دستیار وزیر اطلاع رسانی سوریه در این رابطه گفته است که جای هیچ گونه تعجبی ندارد که بروکسل اعلام کرده همکاری خود را با این ائتلاف به حال تعلیق در آورده است زیرا گزارش های مرتبی از کشورهای اروپایی مخابره می شود که حاکی از تردیدهای جدی آنها نسبت به تاثیرگذاری حملات ائتلاف علیه داعش و عملیات های آن است.

در حال حاضر داعش قسمت های مهمی از خاک عراق و سوریه را در دست دارد و مسئولیت چندین حمله تروریستی اخیر در کشورهای مختلف را برعهده گرفته است. گفتنی استائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش، مواضع این گروه تروریستی را در عراق و سوریه هدف قرار می دهد و بیش از ۳۰ کشور در آن عضویت دارند.