آیت الله امامی کاشانی:

۵+۱ بداند تیم مذاکره کننده ایران به هیچ وجه عقب نشینی نمی کند

سیاسی

خطیب نماز جمعه تهران، خطاب به ۵+۱ گفت: تیم مذاکره‌کننده بر مواضعشان که بر اساس عزت ملت ایران است، ایستاده اند و به هیچ وجه عقب‌نشینی نمی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ خطاب به تیم مذاکره‌کننده گفت: ایدئولوژی اسلام و قرآن کریم می فرماید «از کفار نترسید از من (الله) بترسید.»

وی تاکید کرد: با توجه به این تفکر دینی به ۱+۵ می گویم که بر اساس همین ایدئولوژی تیم مذاکره‌کننده بر مواضعشان که بر اساس عزت ملت ایران است، ایستاده اند و به هیچ وجه عقب‌نشینی نمی کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه اسلام امروز در شرایط بسیار حساس و بی‌سابقه‌ای قرار گرفته است، گفت : مبارزه و جنگی بین اسلام و کفر به وجود آمده که وسیع‌ترین میدان این مبارزه فضای مجازی یعنی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی است.

آیت‌الله امامی‌کاشانی تصریح کرد: امروز تبلیغات زهرآگین در میدان مجازی علیه اسلام گسترده شده است، این یک میدان نبردی است که دنیای صنعت علیه تمام فضائل و ارزش های انسانی درست کرده و از آن استفاده می‌کند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به دیگر میدان جنگ علیه دنیای اسلام اضافه کرد: یک میدان طبیعی جنگ علیه مسلمانان وجود دارد که آن گروه های تکفیری همچون داعش، النصر و طالبان هستند که با پول نفتی قدرت های جهانی و استکباری، جوان‌های جاهل، نادان و انسان های ابله را از طریق شبکه های اجتماعی علیه شیعه، اسلام و مسجد منحرف می کنند.

وی با اشاره به تکلیف مسلمانان در برابر چنین میدان های نبردی علیه دنیای اسلام، عنوان کرد: جهان اسلام باید بیدار شود و خطبای جمعه نیز معارف اسلام را بیان کنند.

برخی کشورهای منطقه مانند عربستان توسط صهیونیست ها مدیریت می شوند

امام جمعه موقت تهران گروه های تکفیری منطقه را تربیت شده استکبار دانست و توضیح داد: کشورهای اسلامی که مدیرشان صهیونیست است، مانند عربستان سعودی می بینید که امروز در منطقه چه می کنند. این بساطی است که در یمن برپا کرده اند و آن نیز حمایتشان از داعش است که در عراق، لبنان و سوریه انجام می دهند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی ادامه داد: انشاءالله آتش همین فتنه به‌زودی دامن آل سعود و کشورهای حمایت‌کننده از گروه های تکفیری را خواهد گرفت.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به طرح موضوع اتحاد جامعه اسلامی و امت اسلام از سوی امام خمینی(ره) بیان کرد: امام خمینی(ره) هفته ای را به‌عنوان هفته وحدت نامیدند و جمعه آخر ماه رمضان را برای اتحاد و انسجام امت اسلام روز قدس اعلام کردند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز چه عالی همان راه را ادامه دادند و شب گذشته در جمع شاعران فرمودند که شعر هم باید در خدمت جدا شدن حق از باطل قرار گیرد و باز نیز ایشان در جایی دیگر فرمودند که آنان که اختلاف ایجاد می کنند و خودشان را شیعه می دانند و شبکه های تبلیغاتی در دنیا ایجاد کرده اند و ادعا دارند که پیرو اهل بیت(ع) هستند، تشیع انگلیسی هستند.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به انفجار نماز جمعه شیعیان توسط داعش گفت: این انفجارها برای این است که بگویند سنی ها چنین جنایتی را علیه شیعه ها کرده اند و می‌خواهند که موذیانه جنگ بین شیعه و سنی راه‌بیندازند.

امام جمعه موقت تهران مهمترین ضرورت دنیای اسلام را اتحاد و وحدت کلمه نامید و اظهار داشت: خطاب به تمام خطبای جمعه جهان اسلام می گویم که بیان اسلام، تربیت اسلام و باز کردن نقشه های دشمن جزء وظایف شما است؛ چراکه میدان جنگ اینجا است و این میدان جنگ را رهبر انقلاب از سال های قبل روی آن تکیه کرده بودند و امروز می بینیم که این میدان چقدر جدی است.

قضات حکم به عدالت دهند

خطیب نماز جمعه تهران همچنین در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به روز قوه قضائیه خطاب به قضات گفت: قضات محترم باید توجه کنند که حکم به عدالت دهند و مبادا هوا و هوس آنان را بگیرد. به وکلای دادگستری و آنهایی که در معرض شیطنت شیطان نیز قرار می گیرند نصیحت می کنم که مواظب باشید زندگی دنیا زودگذر است و از شب قدر استفاده کنید و به عدالت علی(ع) عمل کنید.