گروه اعزامی مهر به وین/۷۹

عراقچی: آماده همکاری با آژانس برای رفع سوء تفاهم ها هستیم

سیاسی

مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان گفت: تهران آماده همکاری با آژانس برای رفع سوءتفاهم ها در زمینه پی. ام.دی است.

به گزارش گروه اعزامی مهر به مذاکرات هسته ای وین، سید عباس عراقچی در جمع خبرنگاران در وین ، سفر یوکیا امانو به تهران را «خوب و موفق» ارزیابی کرد و گفت: تهران آماده همکاری با آژانس برای رفع سوءتفاهم ها در زمینه پی. ام.دی است.

مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران پی.ام.دی را « بحثی قدیمی و مزمن » توصیف کرد که به سالها پیش مربوط می شود. او گفت: آن زمان ادعاهایی نسبت به برنامه هسته ای ایران مطرح شد که مبنای فشارها و تحریمها قرار گرفت.

معاون وزیر امور خارجه گفت: اکنون فرصت خوبی پیش آمده که این مسائل و سوالات و ادعاهایی که نسبت به گذشته مطرح شده بود درفضایی آرام تر حل و فصل شود. ما هم آماده همکاری با آقای امانو هستیم تا مشخص شود ادعاهایی که وجود دارد و پرونده هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران باز شده واهی است و کارنامه سفید برنامه هسته ای ایران نشان داده شود.

عراقچی گفت:ما آماده هستیم در موضوع پی.ام.دی با آژانس همکاری کنیم و به این همکاری ها سرعت بخشیم تا به یک جمع بندی روشن در این خصوص برسیم و عدم صحت تمامی آن ادعاها ثابت شود.

وی سفر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس به تهران در روز پنج شنبه را خوب و موفق ارزیابی کرد و گفت: گزارش هایی که از تهران دریافت کردیم و گزارش هایی که همکاران ایشان دادند نشان می دهد که این سفر، سفری موفق و حرکتی رو به جلو بوده است‎