محمد صادقی:

آل‌سعود چاره‌ای جز پذیرش انصارالله ندارد

سیاسی

نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: آل‌سعود با حمله به یمن می‌خواهد به آمریکا ثابت کند که می‌تواند از منافع این کشور در منطقه حمایت کند، اما این کشور چاره‌ای جز پذیرش انصارالله ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین محمد صادقی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی از هر ترفندی استفاده کرد تا با ایران مبارزه کند و حتی تا استفاده از گزینه نظامی نیز پیش رفته و در نهایت تلاش کرده است تا با مقابل هم قرار دادن مسلمانان به اهداف خود برسد اما با لطف الهی و تدابیر مقام معظم رهبری، توطئه این کشور با شکست مواجه شده است.

محمد صادقی با بیان این که آمریکا از مقدس‌ترین مکان‌های جهان برای رسیدن به هدف خود استفاده کرده است، تصریح کرد: آمریکا با طعمه قرار دادن اماکن مقدس که به عبارتی این اماکن از طرف اقشاری در خطر هستند، خواسته که مذاهب مختلف با هم درگیر شده و با ایجاد یک ائتلاف از ۷۰ درصد کشورهای اسلامی و جنگ‌های طایفه‌ای با هدف برهم زدن وضعیت انقلاب اسلامی به میدان آمده است.

وی با اشاره به وقایع یمن افزود: در طول تاریخ کشورهای زیادی از جمله مصر سعی کرده اند تا به یمن حمله کنند و این کشور را با مشکل مواجه کنند و دلیل آن نیز این بوده که مردم یمن حکومت وابسته به غرب و آل سعود را نخواسته،  و حکومتی مستقل که برگرفته از اسلام و متکی به خداوند باشد را می خواسته اند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: مردم یمن برخلاف کشورهایی همچون تونس، لیبی و مصر، می‌دانستند چه می‌خواهند و بر استقرار یک حکومت اسلامی منطبق بر شرع اسلام اصرار داشتند.

محمد صادقی با بیان اینکه حکومت آل سعود همواره مردم یمن را بدبخت می خواسته است، گفت: آل سعود همواره معتقد بوده یمن را باید ضعیف نگه داشت و ملک عبدالعزیز نیز به فرزندانش گفته بود اگر می‌خواهید راحت زندگی کنید یمن را در موضع ضعف نگه دارید. عربستان در گذشته نیز مردم یمن را مورد حمله قرار داده است و در سال ۲۰۰۴ به حوثی ها حمله کرد و همچنین در سال ۲۰۰۹ نیز یک بار دیگر به این کشور حمله کرده و شکست خورد.

وی تصریح کرد: در جریان اخیر مردم یمن با انسجام و اتحاد عمل کردند و انصارالله ترکیبی از شیعیان و سنی ها در یمن بوده و این نهضت، یک نهضت ارزشمند در یمن محسوب می شود.

نماینده مردم کازرون در مجلس با اشاره به حکومت جدیدعربستان گفت: عربستان در فضای جدید تلاش می کند تا خود را اثبات کند دلیل آن این است که پس از به قدرت رسیدن ملک سلمان با یک چالش جدید مواجه شده بود و می خواهد به آمریکا ثابت کند که می توانند از منافع این کشور در منطقه حمایت کنند،  اما این کشور چاره‌ای جز پذیرش انصارالله ندارد.

محمد صادقی با اشاره به علل حمله نکردن انصارالله به کشتی ها و چاههای نفتی افزود: انصارلله می توانست به مانند آل سعود اقدام به حمله نظامی و مقابله به مثل کند اما این کار را نکرد و با این تدبیر امروز شاهدیم که نزدیک به  ۷۵ درصد از خاک یمن در اختیار انصارالله قرار داشته و زمینه برای تشکیل یک حکومت مردمی در یمن فراهم است. در کنفرانس ژنو شاهد این بودیم که حکومت قبلی یمن به رسمیت شناخته نشد و آل سعود چاره ای جز پذیرش انصارالله ندارد و درآینده پوزه آل سعود به خاک کشیده خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نهضت های جهان اسلام در آینده پیروز خواهند شد و این به برکت نهضت امام خمینی(ره) و تبعیت از مقام معظم رهبری است و شاهد تشکیل یک حکومت اسلامی در جهان خواهیم بود.