مقابله با داعش محور رایزنی‌های العبادی با داوود اوغلو و بایدن

نخست‌وزیر ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عراقی خود بر آمادگی آنکارا برای همکاری امنیتی و اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، "احمد داوود اوغلو"، نخست‌وزیر ترکیه و "حیدر العبادی"، نخست‌وزیر عراق در این گفت‌وگوی تلفنی درخصوص تقویت روابط دو جانبه میان دو کشور، اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و منطقه، پیروزی‌های نیروهای عراقی در جنگ علیه داعش، انتخابات پارلمانی ترکیه و تشکیل دولت بحث و گفت‌وگو کردند.

حیدر العبادی به اوغلو به مناسبت برگزاری انتخابات پارلمانی تبریک گفت و برای موفقیت تشکیل دولت جدید ترکیه ابراز امیدواری کرد.

وی بر اهمیت تقویت روابط با دولت ترکیه درتمامی زمینه‌ها به ویژه تجارت و اقتصاد و در زمینه امنیتی که شامل تامین امنیت مرزها با سوریه برای توقف نفوذ تروریست‌ها می‌شود، تاکید کرد.

العبادی همچنین تاکید کرد که اقدامات داعش در سوریه بدون تردید بر عراق، ترکیه و تمامی منطقه تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: نیروهای عراقی به پیروزی‌های زیادی علیه داعش دست یافته‌اند و قصد آزادسازی رمادی، موصل و تمامی خاک عراق را دارند. داوود اوغلو نیز بر آمادگی آنکارا برای همکاری امنیتی و اطلاعاتی با عراق جهت مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

حیدر العبادی در گفت‌وگوی تلفنی با جو بایدن نیز درخصوص آخرین تحولات سیاسی و امنیتی در عراق و منطقه و چالش‌های پیش‌روی دولت عراق برای مبارزه با تروریسم به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

وی تاکید کرد: عملیات نظامی عراقی‌ها همچنان با پیشروی همراه است و آماده آزادسازی تمامی خاک عراق هستیم. العبادی بر اهمیت همکاری کشورها با کنترل بر مرزهای خود برای ممانعت از نفوذ تروریست‌ها تاکید کرد.

جو بایدن نیز پیروزی‌های نیروهای عراقی و اقدامات دولت عراق در مقابله با تروریسم را ستود و تاکید کرد که واشنگتن به حمایت از دولت عراق در این زمینه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N877239