مامور سابق اف.بی.آی: دولت آمریکا به دنبال ادامه جاسوسی‌ها از شهروندانش است

یک مامور سابق پلیس آمریکا گفت، دولت این کشور احتمالا به الگوی سابق در جاسوسی‌های داخلی ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "کولین راولی"، یک مامور سابق اف.بی.آی اظهار کرد، دولت آمریکا به دنبال حکم روز دوشنبه دادگاهی در این کشور به منظور تمدید موقت جمع آوری حجیم اطلاعات به دنبال آن است تا الگوی سابق جاسوسی داخلی از مردم را ادامه دهد.

رولی تصریح کرد: من فکر می کنم اگر گذشته را عاملی برای پیش‌بینی آینده در نظر بگیریم، در آن صورت دولت آمریکا راه دیگری برای دور زدن محدودیت های قانونی پیدا خواهد کرد تا اشراف اطلاعاتی تمام و کمالش را ادامه دهد.

روز دوشنبه دادگاه موسوم به دادگاه تجسس اطلاعات خارجی با صدور حکمی به آژانس امنیت ملی آمریکا اجازه داد به برنامه جمع آوری حجیم اطلاعات که قرار بود با تصویب قانون آزادی آمریکا در ماه مه امسال پایان یابد، ادامه دهد.

این قانون بر اساس لایحه ای که از سوی گروه های آزادی مدنی به منظور پایان دادن به برنامه جمع آوری گسترده فرااطلاعات توسط آژانس امنیت ملی آمریکا ارائه شده بود مطرح شد.

رولی در پاسخ به این که حکم روز دوشنبه دادگاه مذکور چه معنایی برای اینده اصلاحات جمع آوری اطلاعات در دولت دارد، گفت: من فکر می کنم قاضی این دادگاه احتمالا این رویکرد را دارد که هر چه بیشتر این قانون تغییر کند بیشتر همان قانون سابق باقی خواهد ماند.

رولی ادامه داد: تصمیم این دادگاه برای آنکه آژانس امنیت ملی آمریکا برای یک دوره پنج ماهه دیگر به بهره برداری از جاسوسی گسترده ادامه دهد با توجه به سوابق گذشته دولت در انجام جاسوسی های غیر قانونی جای تعجب ندارد.

انتهای پیام

کد N877224