سردار جزایری در سالروز حمله ناو امریکا به ایرباس ایران:

امروز تراژدی حقوق بشر امریکایی تبدیل به طنز جهانی شده است

سیاسی

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر نامگذاری هفته دوم تیرماه تحت عنوان هفته حقوق بشر امریکایی، گفت: تراژدی حقوق بشر مریکایی، امروز به یک طنز جهانی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی به مناسبت ۱۲ تیرماه سالروز حمله ناوجنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، با تبیین نسبت آمریکا با مقوله حقوق بشر و عملکرد دولت های ایالات متحده در این زمینه اظهار داشت: حافظه تاریخی ملل جهان به ویژه ملت ایران سرشار از رویدادهای تلخی است که به دلیل بی صداقتی آمریکا و جنایاتی که مدعیان دروغین حقوق بشر در حق جامعه بشری روا داشته اند، آرامش و آسودگی از وجدان بشریت گرفته شده است.

وی افزود: در سیاهه اقدامات ضد بشری آمریکا، جنایات ضد ایرانی آنها از جمله حمله ناو وینسنس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی در ۱۲ تیرماه سال ۶۷ معنای بسیار ویژه ای داشته و حامل این پیام است که حاکمان کاخ سفید برای نیل به اهداف و مقاصد شیطانی خود از هیچ جنایتی ـ حتی قربانی ساختن زنان و کودکان بیگناه ـ فروگذار نمی کنند.

سردار جزایری با اشاره به مضحک بودن ژست حقوق بشری مقامات آمریکایی خاطرنشان کرد: تراژدی حقوق بشر آمریکایی، امروز به یک طنز جهانی تبدیل شده است و ملت ها ورای عملیات روانی و پروپاگاندای رسانه های امپریالیستی دریافته اند جنایت و وحشی گری جزو ذات رژیم حاکم بر ایالات متحده بوده و در راهبردها و سیاست های کاخ سفید نهادینه شده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بازخوانی و تأمل در جنایات آمریکا علیه ملت ایران و حمایت آنها از عاملین اقدامات تروریستی و ضدبشری مانند ترور مقام معظم رهبری، فاجعه هفتم تیرماه، بمب باران شیمیایی سردشت، شهادت ۱۷۰۰۰ تن از مردم و مسئولین کشور، حمله موشکی ناو جنگی به هواپیمای مسافربری و دهها جنایت دیگر لکه های ننگی است که در کنار دیگر جنایات یانکی ها به خوبی بی صداقتی مقامات آمریکایی در زمینه حقوق بشر را بیان می کند.

وی تصریح کرد: امروز کمتر کسی است که به این حقیقت پی نبرده باشد که پشت پرده جنایاتی که در سطح منطقه و علیه ملت های مظلوم و بی دفاع فلسطین، عراق، سوریه، یمن، بحرین و دیگر کشورهای اسلامی آفریده می شود حاکمان دولت شرور و بی صداقت آمریکا است. اما در عین حال آنها در تلاش هستند با جریان سازی های رسانه ای هدفمند، این واقعیت انکار ناپذیر و خباثت های بی پایان را مخدوش و با آرایش و بزک آن را بصورت وارونه و معکوس به افکار عمومی جهانیان القا کرده و خود را به مدافع حقوق بشر و پرچمدار مبارزه با تروریسم معرفی کنند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با بیان اینکه شعار  امروز جنگ علیه تروریسم و دفاع از حقوق بشر، ابزاری ریاکارانه در دست ایالات متحده بوده که با پنهان شدن پشت آن در حال پیشبرد راهبردهای سلطه گرانه و دست اندازانه خود در اقصی نقاط جهان است، افزود: مبارزه با تروریسم یک راهبرد سیاسی ـ تبلیغاتی برای آمریکایی ها محسوب می شود و آنها در عمل با مواجهه دوگانه با مسأله تروریسم، اعتقاد خود به تروریسم بد و خوب را آشکار ساخته اند که نمونه آن را می توان در مواضع آمریکا در قبال القاعده و داعش دریافت که صرف نظر از ماهیت رفتار ضد انسانی این گروهها در عراق و سوریه تنها منافع آمریکا است که رویکرد این کشور را به این خشونت ها تغییر می دهد و دو نوع تروریست را به جهان معرفی می کند.

سردار جزایری تصریح کرد: تاریخچه نقش آمریکا در ماجرای شکل گیری گروههای تروریستی در منطقه غرب آسیا مانند القاعده و داعش و دیگر گروههای تکفیری و نیز حمایت از منافقین این گزاره را تقویت می کند که آمریکا در ایجاد و تقویت گروههای تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر ملت های مسلمان نقش ویژه ای دارد.

وی با تقبیح تلاش رسانه های آمریکایی برای بازنمایی معنادار تروریسم گفت: تروریست ها با هر نام و نشان در رویکرد آمریکایی ها به مانند پیمان کارانی عمل می کنند که از نقاط مختلف جهان تا هنگامی که به استراتژی آمریکایی کمک می کنند در برابر شعار مبارزه با ترورسیم در امان هستند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح بااشاره به دشمنی دیرینه آمریکایی ها علیه ملت ایران و طنازی های اخیر دیپلماتیک آنها تاکید کرد: ملت ایران سیاهه دهها سال ظلم و جنایت آمریکایی ها را فراموش نکرده و تحت تاثیر محاسبه گری های خطرناک آنان قرار نخواهد گرفت.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به این مسئله که ما هرگز به امریکایی ها اعتماد نداریم و در ذائقه ملت ایران اقدام مقابله ای با امریکا هرگز محو نمی شود، گفت: تهدیدات نظامی این روزهای امریکا پاسخ های کوبنده به دنبال دارد و به طور پشیمان کننده، خودپسندی و بزرگ بینی مخصوص امریکایی ها را در هم خواهد شکست.

سردار جزایری با تاکید بر لزوم فراگیرسازی تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اعلام هفته حقوق بشر آمریکایی و اهمیت توسعه گفتمانی آن در جغرافیای منطقه و بلکه جهان تصریح کرد: نامگذاری هفته ای بنام حقوق بشر آمریکایی این فرصت را ایجاد می کند تا با بررسی و تحلیل عملکرد و رفتار سیاسی و دیپلماتیک ایالات متحده در مبارزه با تروریسم و نیز انتشار گزارش سالانه درباره وضع تروریسم در دنیا، میزان واقعی بودن ادعای دروغین این کشور در برابر تروریسم را مورد داوری قرار داد.

وی در پایان تصریح کرد: نامگذاری هفته دوم تیرماه تحت عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی با اهتمام سازمان های ذیربط داخلی و مشارکت و نقش پذیری سازمان ها و نهادهای بین المللی راه کار مؤثری است که در یک تلاش منسجم و جهانی با تبیین سیاست ها و رفتارهای ضد حقوق بشری آمریکا در دنیا، حاکمان دروغگوی کاخ سفید را به چالش کشیده و با معرفی آنها به عنوان ناقض حقوق بشر در جهان، محاکمه و مجازات آنها را نیز به یک مطالبه جهانی تبدیل کرد.