حسینی در گفت‌وگو با ایسنا:

اقتصاد مقاومتی باید اولویت اول کشور باشد

سیاسی

یک عضو هیأت رئیسه کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باید اهتمام ویژه ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود داشته باشد.

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اشاره به اعتراف آژانس بین‌المللی در مورد پایبندی ایران به تعهداتش گفت: این گزارش آژانس بین‌المللی می تواند امتیازی برای ما باشد مبنی بر اینکه ایران طبق تائید آژانس بین‌المللی به تعهداتش پایبند بوده است.

وی افزود: اگر در چنین شرایطی آمریکایی ها از مذاکرات عقب نشینی کرده اند قضیه برای همه روشن می‌شود که جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نکرده و به تعهداتش پایبند بوده است، ضمن اینکه باید موضوع اجرای اقتصاد مقاومتی را با قدرت بیشتری در کشور اجرایی کرد.

نماینده مردم زابل با تاکید به اینکه باید اقتصاد مقاومتی اولویت اول کشور باشد افزود: آمریکایی ها تنها به دنبال تامین مصالحشان هستند، آمریکایی ها جمهوری اسلامی ایران را سد بزرگی بر سر مطامع خود در خاورمیانه می‌دانند به همین دلیل هیچگاه دولتمردان آمریکا به دنبال برقراری ارتباط خوب و تعامل سازنده با ایران نیستند، تنها آنچه آمریکایی ها را به پای میز مذاکرات کشاند انجام اقداماتی برای کندی فعالیت های ایران در موضوع هسته‌ای بود.

وی ادامه داد: در شرایطی که باگذشت زمان، جمهوری اسلامی ایران از برنامه های هسته‌ای اش عقب می ماند آمریکایی ها با تحریم و بلوکه کردن پول هایمان مشکلاتی را ایجاد کردند که این خود نشان می‌دهد که هدف آمریکایی در مذاکرات تنها جلوگیری از پیشرفت ایران بوده است.

این عضو هیأت رئیسه کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها سلاح هسته‌ای را دست آویزی برای اعمال محدودیت فعالیت هسته‌ای ایران کردند حال اینکه مقام معظم رهبری به صورت شفاف و واضح اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست. موضوعی که آمریکایی ها به خوبی از آن آگاهند اما برای جلوگیری از پیشرفت ایران در زمینه های مختلف همچون علمی و دفاعی از آن استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N877155