منبع آگاه:

در مذاکرات پنجشنبه به چارچوب فکری مثبتی رسیدیم

سیاسی

یکی عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران با بیان اینکه گفتگوهای وزرای ایران و گروه ۱+۵ در روز پنجشنبه در وین لحن خوشبینانه ای داشت، گفت: در مذاکرات امشب به یک چارچوب فکری مثبت رسیدیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، این منبع ارشد دیپلماتیک که خواسته نامش فاش نشود، اظهار داشت: ما هنوز نمی توانیم از یک گشایش بزرگ در مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ سخن بگوییم اما امشب به یک چارچوب فکری مثبت رسیده ایم.

این منبع ایرانی تاکید کرده است که همچنان مسائل مهمی در مذاکرات باقی مانده که باید حل شوند. وی تصریح کرده است: ما اطمینان داریم با وجود اراده سیاسی در هر دو طرف مذاکره، می توان مسائل باقی مانده را حل کرد؛ تا جایی که ما می دانیم این اراده سیاسی در هر دو طرف وجود دارد.

این مذاکرات در حالی انجام شد که یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با سفر به تهران با حسن روحانی رئیس جمهور و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفتگو کرد.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در وین اتریش، در حال مذاکره بر سر نگارش متن توافق جامع هسته ای ایران براساس راه حل های بدست آمده در مذاکرات ۱۳ فروردین لوزان سوئیس هستند.