اخباری درباره زخمی شدن وزیر دفاع عربستان در جریان حمله موشکی

سیاسی

برخی رسانه های عربی اخباری درباره زخمی شدن وزیر دفاع عربستان در جریان حمله موشکی یمنی ها به پایگاه نظامی السلیل مخابره کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، برخی رسانه های عرب زبان از جمله اتحاد پرس و بانوراما از زخمی شدن محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان در جریان حمله موشکی به پایگاه نظامی السلیل به همراه افسران عالی رتبه فرانسوی و دیگر شخصیتهای نظامی از کشورهای عربی و خارجی خبر دادند.

این رسانه ها افزودند: وی در شلیک موشک اسکاد از داخل یمن به عربستان زخمی شده است.

رسانه صهیونیستی نیز از وارد شدن خسارات و تلفات زیاد به سعودی ها و تلاش آنها برای کتمان و سانسور اخبار مربوط به آن خبر داد و اینکه در نهایت سعودی مجبور به اعتراف رسمی خواهند شد.

شایان ذکر است شرف لقمان" سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن ضمن تایید حمله موشکی به پایگاه مذکور و دقت بالا این حمله موشکی اعلام کرده بود:این موشک در پاسخ به جنایتها و تجاوزگری های عربستان سعودی، و افزایش حملات هوایی جنایتکارانه به یمن صورت می گیرد.

وی افزود: ما در بیانیه سابق هشدار دادیم که نیروهای مسلح پایگاه هوایی خالد بن عبدالعزیز در "خمیس مشیط" را هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از فرماندهانی سعودی، آمریکایی و اسرائیلی که در پایگاه حضور داشتند کشته شدند؛ ما در آن زمان هشدار دادیم که آن عملیات پیامی به کشورهای متجاوز و در رأس آنها عربستان سعودی است، تا این متجاوزان از ظلم علیه ملت یمن دست بکشند، ولی آنان توجهی به پیام ما نشان ندادند.

شرف لقمان تأکید کرد: به همین دلیل نیروهای موشکی وابسته به نیروهای مسلح یمن، یک موشک اسکاد را به پایگاه موشکی "السلیل" در وادی الدواسر – بخش ریاض شلیک کردند.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد: عملیات شلیک این موشک، پیام دیگری به کشورهای استکبار است که درس بگیرند، ما در روزهای آینده مسائل غافلگیر کننده بسیاری خواهیم داشت.

پایگاه نظامی "السلیل" یکی از مراکز بزرگ پدافند هوایی و موشکی (موشکهای بالستیک و دوربرد) ارتش آل سعود می‌باشد که در منطقه جنوب عربسان سعودی قرار دارد.