مسکو استراتژی جدید نظامی آمریکا را مبتنی بر تقابل دانست

آمريكا,روسيه

روسیه امروز (پنج شنبه) راهبرد جدید آمریکا را مبتنی بر تقابل دانست و اعلام کرد که این استراتژی به بهبود روابط واشنگتن و مسکو کمکی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مورد بیان به کار رفته در این سند راهبردی ابراز تاسف کرد و گفت: این بیان نشان دهنده رویکردی مبتنی بر تقابل و فاقد هر نوع نگرش غیرمغرضانه در مورد کشور ما است.

وزارت دفاع آمریکا راهبرد نظامی جدید این کشور را منتشر کرده که این راهبرد از جمله مقابله با روسیه را به عنوان یکی اولویت های استراتژیک در نظر می‌گیرد.

در بخشی از این سند روسیه کشوری پایبند به تجزیه طلبی نامیده شده و گفته می‌شود: بنا به این راهبرد نیروهای مسلح آمریکا باید برای مقابله با کشورهایی چون روسیه که موازین حقوق بین المللی را به مخاطره می اندازند و همچنین با گروه‌های افراطی نظیر داعش آماده باشند.

در این سند بر سهم روسیه در حل بعضی مسائل امنیتی از جمله مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر تاکید شده اما در عین حال آمده است: روسیه بی احترامی را نسبت به حاکمیت همسایگان خود نشان می دهد. عملیات نظامی روسیه از جمله عواملی است که باعث بی ثباتی می شود و امنیت منطقه را به طور مستقیم و یا از طریق نیروهای مرتبط با آن بر هم می زند.

انتهای پیام

کد N876699