گروه اعزامی مهر به وین/۶۵

روانچی: موضوعات باقیمانده نیاز به تصمیم وزرا دارد

سیاسی

معاون وزیر خارجه کشورمان بدون اشاره به جزئیات موضوعات کلیدی گفت: تصمیم گیری درباره این موضوعات به سطوح بالاتر لازم دارد و قاعدتا در سطح وزرا باید تصمیم گیری شود

به گزارش گروه اعزامی مهر به مذاکرات هسته ای وین، مجید تخت روانچی معاون وزیر خارجه کشورمان صبح امروز گفت:اکنون تقریبا روزهای پایانی مذاکرات هست.

وی افزود: اکنون در مرحله ای هستیم که مذاکرات بسیار فشرده است، هرچند  تقریبا در برخی از موضوعات، جلسات درسطح کارشناسی تمام شده و به سطح معاونان رسیده است .

تخت روانچی با اشاره به اینکه البته موضوعاتی هست که در سطح کارشناسی ادامه دارد، تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که بررسی چند موضوع کلیدی از مذاکرات در سطح معاونان به سطح وزرا در روزهای آخر برود.

وی بدون اشاره به جزئیات موضوعات کلیدی گفت : تصمیم گیری درباره این موضوعات به سطوح بالاتر لازم دارد و  قاعدتا در سطح وزرا باید تصمیم گیری شود و درسطح کارشناسی و معاونان نتوانستیم به نتیجه ای برسیم. 

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اضافه کرد: هنوز هیچ چیز قطعی نیست که بگوییم حتما بعضی از موضوعات در سطح وزرا مطرح شود اما  برداشت ما این است که یکی دوتا موضوع بماند که بخواهند وزرا نهایتا بررسی و تصمیم گیری کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرگزاری صدا و سیما درباره نشست جمعی وزرای خارجه ایران و ۱+۵ گفت: زمان نشست مشخص نیست اما خانم موگرینی امروز به وین می آیند. 

تخت روانچی با بیان اینکه جلسات امروز دوجانبه خواهد بود و نشست ایران و  ۱+۵ امروز نیست، گفت:  وزرای خارجه بعد از پایان نشست امروز، وین را ترک خواهند کرد