نگرانی بین‌المللی از چراغ سبز آمریکا به بحرین برای تداوم سرکوب‌ها

سیاسی

سازمان صلح برای دموکراسی و حقوق بشر با محکوم کردن تصمیم آمریکا برای لغو ممنوعیت فروش سلاح به بحرین، این اقدام را دلیلی بر حمایت واشنگتن از سرکوب آزادی و حقوق بشر دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت منامه پست، سازمان صلح برای دموکراسی و حقوق بشر اعلام کرد: تصمیم دولت آمریکا برای لغو ممنوعیت فروش سلاح به دولت بحرین، دلیلی بر عدم صداقت واشنگتن در حمایت از حقوق بشر و دموکراسی است.

این سازمان در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از این اقدام آمریکا، آن را چراغ سبزی به نظام حاکم برای ادامه گردنکشی در مقابل روند تحولات دموکراتیک و ادامه نقض حقوق بشر دانست.

به گزارش العالم، آخرین مورد از نقض حقوق بشر، شکنجه سازمان یافته زندانیان زندان مرکزی "جو" در شهر منامه از زمان 10 مارس 2015 تاکنون است.

این سازمان می‌گوید: روند سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین در حال افزایش است. هر روز تعداد بیشتری از رهبران حرکت مردمی و فعالان حقوق بشر و دموکراسی محکوم می شوند. علاوها بر اینکه رژیم حاکم حاضر به اجرای توصیه های کمیته مستقل حقیقت یاب و توصیه های شورای حقوق بشر نیست و گزارش مؤسسات حقوقی بین المللی و مواضع برخی کشورها در شورای حقوق بشر را نادیده می گیرد.

انتهای پیام

کد N876600