در سن پترزبورگ؛

نشست فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه خزر برگزار می شود

سیاسی

در حاشیه نمایشگاه بین المللی نیروی دریایی روسیه نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتش کشورهای حاشیه دریای خزر در خصوص مسائل امنیتی با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در صدر هیاتی بلند مرتبه از نمایشگاه بین المللی نیروی دریایی و کشتیرانی روسیه بازدید کرد.

 نمایشگاه بین المللی نیروی دریایی و کشتیرانی روسیه هر دو سال یکبار با حضور دهها کشور درشهر سن پترزبورگ برگزار می شود.

امیر دریادار عباس زمینی، فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش ایران دراین باره گفت: از آنجایی که نیروی دریایی یک نیروی تجهیزات محور است شرکت در این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی را برای آشنایی با فن آوری های جدید نظامی در عرصه دریایی فراهم می کند.

در حاشیه این نمایشگاه قرار است فرماندهان نیروهای در یایی ارتش های کشور های حاشیه خزر در رابطه با مسائل امنیتی این حوزه آبی بزرگ به بحث و رایزنی بپردازند.

همچنین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سن پترزبورگ با همتایان خود از روسیه و دیگر کشور های جهان دیدار و مذاکره خواهد کرد.

امیر دریادار دوم خانزادی ، معاون طرح و برنامه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دراین باره گفت: نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتش های کشور های حاشیه دریای خزر در سن پترزبورگ برای اولین بار و با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی نیروی در یایی روسیه در سن پترزبورگ تا پانزدهم تیر ماه ادامه خواهد داشت.