درگیری مرزی افغانستان و پاکستان 9 کشته بر جای گذاشت

در نتیجه درگیری مرزی و تبادل آتش میان مرزبانان افغانستان و پاکستان در خط مرزی "دیورند"، هشت سرباز پاکستانی و یک سرباز افغان کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری بخدی، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که این درگیری شب گذشته در منطقه برمل ولایت پکتیکا در نزدیکی مرز دیورند رخ داده است.

صدیقی تصریح کرد، مرزبانان افغان زمانی به تبادل آتش پرداختند که نظامیان پاکستانی سعی کرده‌اند تاسیسات نظامی‌شان را در نزدیکی خاک افغانستان مستقر کنند.

صدیقی به خبرنگاران گفت که سربازان افغان به هیچ کشوری اجازه نخواهند داد تا تاسیسات نظامی‌شان را در خاک افغانستان مستقر کنند.

خط دیورند نقطه مرزی میان افغانستان و پاکستان همواره منطقه‌ای پرتنش میان دو کشور بوده است. خط مرزی دیورند در زمان حکمرانی امیر عبدالرحمان خان در افغانستان، در معاهده‌ای با هند که آن زمان تحت استعمار بریتانیا بود تعیین شد؛ ولی پس از آن که کشور پاکستان به‌وجود می‌آید، دولت وقت افغانستان دیگر این خط را به عنوان مرز دو کشور به رسمیت نمی‌شناسد و همین امر تا امروز هم مشکلات جدی را بین دو کشور ایجاد کرده است (بیشتر بخوانید...).

انتهای پیام

کد N876486