طرح پارلمان بلژیک برای حمایت از اسرای فلسطینی

پارلمان بلژیک تصمیم دارد تحرکی فوری در راستای اعمال فشار علیه رژیم صهیونیستی به منظور آزادی تمامی اسرای فلسطینی از زندان‌های این رژیم اتخاذ کند و با تشکیل کمیته‌های پارلمانی اوضاع اسرای فلسطینی در این زندان‌ها را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پارلمان بلژیک در نشست ویژه درباره اسرای فلسطینی اعلام کرد که با مطالعه گزارش مفصل فلسطینی درباره اوضاع اسرای دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی و جنایت‌های صورت گرفته علیه آن‌ها که نقض قوانین و معاهدات بین المللی به شمار می رود، چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، به نقل از منابع خبری بلژیک، عیسی قراقع، رئیس هیات رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطین تصریح کرد که اسرای دربند زندان‌های صهیونیستی در معرض انواع جنایت‌های جنگی و جنایت‌های ضدبشری مانند شکنجه، بازداشت اداری و بی‌توجهی به مشکلات درمانی و پزشکی و نیز محاکمه‌های ناعادلانه قرار می‌گیرند و بازداشت کودکان و نمایندگان پارلمانی نیز یکی از این جنایت‌هاست.

وی با اشاره به این که این جنایت‌ها نوعی تجاوز به عدالت انسانی و مبانی و فرهنگ حقوقی مورد تاکید جامعه بین‌المللی است و مساله اسرا باید به عنوان یک مسئولیت بین‌المللی و اخلاقی حل شود، از پارلمان بلژیک خواست که یک روز مشخص را به مساله آزادی نمایندگان اسیر فلسطینی و دیدار شخصیت های پارلمانی اروپایی با نمایندگان اسیر فلسطینی اختصاص دهد.

قراقع همچنین خواستار ارسال کمیته‌های تحقیق برای اطلاع از اوضاع اسرا و شرایط معیشتی آن‌ها شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تحریم شرکت های صهیونیستی حامی اداره زندان‌های صهیونیستی که ابزارهای سرکوب اسرا را در اختیار این اداره قرار می‌دهند، شد و بر اهمیت به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین توسط پارلمان‌های کشورهای دیگر و تثبیت حق قانونی و شرعی ملت فلسطین و اسرای دربند زندان‌های صهیونیستی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N876303