خبرگزاری روسی: قطعنامه زمان دار برای لغو تحریم ها یکی از گزینه ها است

ایرنا نوشت:

یک خبرگزاری روسی روز چهارشنبه گزارش داد تصویب یک قطعنامه زمان دار در شورای امنیت سازمان ملل در خصوص لغو تحریم های ایران یکی از راهکارهای مورد بحث در مذاکرات وین است.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیوز،یک منبع دیپلماتیک ایرانی روزچهارشنبه افزود: قطعنامه سازمان ملل برای یک مدت مشخص دوام دارد و لازم است که پس از انقضای زمان آن تمدید شود مگر اینکه ایران تعهدات خود در قالب توافق هسته ای را نقض کند.
این مقام ایرانی افزود: یک نقطه مشترک وجود دارد و آن اینکه هیچ چیزی مشخص نیست تا زمانی که همه چیز مشخص شده باشد.
وی افزود:تاکنون هیچ توافق کلی درخصوص قطعنامه سازمان ملل و مکانیزم کاهش تحریم ها به دست نیامده و همه چیز باید در قالب یک بسته نهایی مشخص شود.
این درحالی است که محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه روز چهارشنبه پیش از دیدار با جان کری درباره تمدید محدود مذاکرات گفت: ضرب الاجلی تعیین نشده و به کار ادامه خواهیم داد.
رییس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: به مذاکره ادامه می دهیم و از هر فرصتی برای پیشرفت کار استفاده می کنیم و البته پیشرفت هم خواهیم داشت.
منابع آمریکایی و اروپایی از تمدید هفت روزه مذاکرات خبر داده اند ولی منابع ایرانی دلیل این رقم را صرفا قوانین تحریم اروپایی و آمریکایی و نیز محدودیت آمریکایی ها برای ارائه متن توافق پیش از تعطیلات کنگره می دانند.
بنابر گزارش ها،موضوع زمان بندی لغو تحریم ها یکی از موارد مورد اختلاف بین طرف ها است.

4949

کد N876283