تحلیلگر مشهور آمریکایی در گفت و گو با مهر خبر داد:

عملیات مشترک کنگره و رسانه های آمریکایی علیه مذاکرات هسته ای

سیاسی

«گرت پورتر» گفت: من طی ساعات اخیر نسبت به توافق نهایی با ایران خوش بین تر شده ام. دو طرف دارند برای دستیابی به توافق تلاش می کنند.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل: تحلیلگر مشهور آمریکایی از بازی مشترک کنگره ایالات متحده و رسانه های این کشور در تقابل با توافق هسته ای با ایران پرده برداشت.

«گرت پورتر» در گفت و گو با خبرنگار اعزامی مهر به وین در این خصوص اظهار داشت: «عملیات مشترک کنگره و برخی رسانه های آمریکایی در تقابل با توافق هسته ای ایران انعکاس ویژه ای در مذاکرات دارد. از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز به مخالفت های خاص خود با هرگونه توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد.»

وی در ادامه تصریح کرد: «البته من معتقدم که نتانیاهو در اسرائیل و لابی های مشترک رسانه ای و رسمی در آمریکا عملا نمی توانند مانع از رسیدن به توافق نهایی شوند اما بدیهی است که در این خصوص تا آخرین حد ممکن تلاش خواهند کرد.»

گرت پورتر در خصوص جو حاکم فعلی بر مذاکرات هسته ای نیز تاکید کرد: «من طی ساعات اخیر نسبت به توافق نهایی با ایران خوش بین تر شده ام. دو طرف دارند برای دستیابی به توافق تلاش می کنند. در هر حال لازم است اختلافات موجود حول موضوعاتی مانند نحوه رفع تحریم های ایران حل و فصل شود تا شاهد نتیجه بخش بودن مذاکرات باشیم.»