رایزنی امیرعبداللهیان و بن علوی درباره ارسال کمک‌های بشر دوستانه به یمن

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ایران در مسقط با یوسف بن علوی، وزیر مسوول در امور خارجی سلطنت عمان دیدار و درباره روند همکاری‌های دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزایر دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار حسین امیرعبداللهیان از عمان به عنوان یک همسایه خوب و از روابط دو کشور به عنوان الگویی موفق در روابط با کشورهای منطقه و همسایه یاد کرد.

او با ممتاز خواندن روابط دو کشور از نقش سازنده سلطان قابوس در مذاکرات هسته‌ای ایران با شش کشور و در ایجاد ثبات و امنیت و حمایت از راهکارهای سیاسی در حل مشکلات منطقه تقدیر و تشکر کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به استمرار حملات نظامی عربستان سعودی علیه مردم مظلوم و روزه‌دار یمن بار دیگر خواستار توقف هر گونه حملات نظامی خارجی شد و مواضع و نقش عمان در قبال تحولات یمن به‌ویژه همکاری این کشور در تسریع ارسال کمک‌های انسان دوستانه به این کشور را سازنده خواند.

یوسف بن علوی، وزیر مسوول در امور خارجی سلطنت عمان نیز در این ملاقات روابط دو کشور را بسیار خوب توصیف و بر نقش سازنده کشورمان در تحولات منطقه تاکید کرد.

این مقام عمانی به تحولات یمن اشاره و وضعیت انسانی را در آن کشور بسیار اسفناک توصیف و خواستار تسریع در ارسال کمک‌های انسان دوستانه شد.

بن علوی خطر گروه‌های تروریستی و تکفیری را تهدیدی علیه همه کشورهای منطقه دانست و بر رایزنی و مشارکت همه کشورهای همسایه در مبارزه با این تهدید تاکید کرد.

در این دیدار هم‌چنین آخرین تحولات سوریه با تکیه بر راهکار سیاسی برای حل مشکلات این کشور مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N876085