بمباران مواضع داعش در سامراء/آغاز عملیات ارتش عراق برای آزادسازی جنوب فلوجه

عراق

همزمان با آغاز عملیات نظامی نیروهای عراقی برای آزادسازی منطقه‌ای در جنوب فلوجه گردان‌های حزب‌الله عراق نیز اعلام کردند که به همراه نیروهای مردمی و ارتش شهر رمادی را از سه محور محاصره کرده‌اند و منتظر ساعت صفر برای آغاز عملیات آزادسازی این شهر هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق بزرگترین استان این کشور اعلام کرد که نیروهای عراقی با کمک جنگنده‌های ارتش و «ائتلاف ضدداعش» صبح امروز (چهارشنبه) عملیات نظامی را برای آزادسازی منطقه «الهتیاوین» واقع در جنوب شهر فلوجه آغاز کرده‌اند و درگیری‌های شدیدی میان دو طرف در این منطقه رخ داده است.

نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی اخیراً عملیات گسترده‌ای را برای آزادسازی استان الانبار و به ویژه شهر رمادی، مرکز این استان آغاز کرده‌اند اما روند این عملیات به کندی پیش می‌رود و این نیروها به پیشروی جدی دست نیافته‌اند.

در همین راستا جعفر موسوی، سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرد که این گردان‌ها به همراه نیروهای مردمی و نیروهای ارتش رمادی را از سه محور محاصره کرده و مانع رسیدن تجهیزات به تروریست‌های داعش در این شهر می‌شوند.

وی گفت: تمامی اقدامات لازم برای بازپس‌گیری شهر رمادی اتخاذ شده است و ما منتظر ساعت صفر برای انجام عملیات ویژه علیه داعش هستیم. نیروهای مردمی نیز در امتداد شهرک «الخالدیه» در شرق رمادی هستند.

نیروهای مشترک عراق با کمک جنگنده‌های ارتش 40 داعشی را در منطقه «جبه» در رمادی از پای درآمدند و این منطقه را از لوث وجود داعشی‌ها پاکسازی کردند. این نیروها پس از آزادسازی پل استراتژیک «جبه» خود را برای آزادسازی منطقه «البوحیاه» آماده کرده و به سمت منطقه «الجواعنه» در غرب استان الانبار پیش می‌روند.

همچنین جنگنده‌های ارتش عراق پادگان وابسته به داعش در سامراء را بمباران کردند که موجب کشته شدن تعداد زیادی از تروریست‌ها و منهدم شدن تجهیزات آنها شد.

انتهای پیام

کد N875789