حمله گسترده به پایگاه‌های ارتش مصر در صحرای سیناء

سیاسی

در ادامه سلسله ناآرامی‌های مصر صبح امروز (چهارشنبه) شبه نظامیان مسلح به طور همزمان چندین پایگاه ارتش در صحرای سینا را هدف قرار دادند که گفته می‌شود بیش از 30 کشته و زخمی در صفوف نظامیان مصری برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این حملات به طور همزمان علیه پایگاه‌ها و ایست‌های بازرسی ارتش مصر در جنوب شهر شیخ الزوید در صحرای سینا انجام شد و گفته می‌شود حملات هدفمند برنامه‌ریزی شده و گسترده‌ای بوده است.

در این حملات از خودروهای بمب گذاری شده، موشک‌اندازهای دوش پرتاب و حملات خمپاره‌ای در کنار درگیری‌ با استفاده از سلاح‌های سبک و نیمه سنگین استفاده شده و ارتش مصر نیز در پاسخ به حملات، عملیاتی را علیه گروه‌های تندرو شمال سینا آغاز کرده است.

بنا به گفته مسئولان مصری بالگردهای آپاچی ارتش مصر به همراه تانک‌ها و نفربرهای توپ‌دار این نیروها به مقابله با شبه نظامیان صحرای سینا برخواستند که این امر باعث وارد آمدن تلفاتی به مهاجمان شده است.

هنوز آمار دقیقی از شمار کشته‌ها و زخمی‌های ارتش مصر در این حملات گزارش نشده اما ساکنان محلی از شدت درگیری‌ها و انتقال تعداد زیادی زخمی و مجروح به مراکز بیمارستانی خبر داده‌اند.

مصر در دو روز‌ گذشته شاهد سلسله حملاتی علیه نیروهای نظامی، امنیتی و مسئولان قضایی بوده که به کشته شدن چندین تن از جمله دادستان کلاین کشور انجامید.

این حملات همزمان با دومین سالگرد برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور عضو اخوان المسلمین مصر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N875543