دیدار وزیر خارجه مصر و هیات کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه در قاهره

مصر

وزیر خارجه مصر با هیات کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه در قاهره دیدار و با آنها در خصوص راه‌های حل مساله فلسطین و مبارزه با تروریسم در منطقه بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، بدر عبدالعاطی، سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که سامح شکری، وزیر خارجه این کشور در دیدار با هیات کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه در خصوص راه‌های پیشبرد روند صلح خاورمیانه و تحقق راهکار تشکیل دو کشور بحث و تبادل‌نظر کرد.

در این دیدار سامح شکری ضمن محکوم کردن ترور هشام برکات، دادستان کل مصر بر اهمیت محکومیت‌های عملیات‌های تروریستی در تمامی کشورها تاکید کرد.

وی گفت: مقابله با خطر تروریسم که تمامی جهان را هدف قرار داده است اقدام جدی از سوی جامعه جهانی را می‌طلبد. همچنین تحقق صلح و ثبات در منطقه بدون رسیدن به راهکار دائم، عادلانه و فراگیر برای مساله فلسطین امکان‌پذیر نیست.

شکری در این دیدار به نشست اخیر کمیته وزارتی اتحادیه عرب که مکلف به پیگیری اقدامات برای پایان اشغالگری اسرائیل در فلسطین است و گفت‌وگوهایش با لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه در قاهره اشاره و بر اهمیت توقف شهرک‌سازی‌های اسرائیل در اراضی فلسطین تاکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت کارآمدسازی نقش کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه در دوره آتی و فعالیت مشترک برای بهبود اوضاع غزه از طریق پایان دادن به محاصره تاکید کرد.

اعضای کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه که متشکل از آمریکا، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل است، ترور دادستان کل مصر را محکوم و همبستگی خود را با دولت و مردم مصر در جنگ علیه تروریسم اعلام کردند.

این اعضا اعلام کردند که کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه فعالیت خود را برای از سرگیری روند صلح خاورمیانه از قاهره آغاز می‌کند چراکه مصر نقش مهمی در مساله فلسطین دارد.

قرار است فردا (پنجشنبه) نشستی در سطح نمایندگان دائم اتحادیه عرب در خصوص پرونده صلح در فلسطین و تلاش‌های صورت گرفته برای ارائه پیش‌نویس قطعنامه جدیدی به شورایامنیت برای پایان اشغالگری اسرائیل به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

انتهای پیام

کد N875488