آزادی برخی فعالان حاضر در "ناوگان آزادی 3" از زندان اسرائیل

سیاسی

رژیم صهیونیستی برخی فعالان بازداشت شده ناوگان آزادی را که این هفته در یورش به یک کشتی سوئدی دستگیر کرده بود، آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، در میان کسانی که آزاد شده‌اند، نام منصف المرزوقی، رئیس جمهور سابق تونس و باسل غطاس، نماینده عرب پارلمان رژیم صهیونیستی به چشم می‌خورد.

این افراد که همراه با کشتی سوئدی ماریان در ناوگان آزادی 3 برای لغو محاصره غزه و کمک به فلسطینی‌ها به سمت سواحل غزه به راه افتاده بودند در یورش نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

بنا به گفته نزدیکان المرزوقی وی پس از چندین ساعت بازداشت، توسط رژیم صهیونیستی از فرودگاه تل‌آویو به پاریس فرستاده شده است.

کمپین اروپایی لغو محاصره غزه تاکید کرد که المرزوقی در زمان بازداشت در تل آویو، حاضر به همکاری با طرف اسرائیلی و اقرار به مشروع بودن بازداشت خود نشد.

عدنان منصور، از نزدیکان المرزوقی نیز با اشاره به اینکه مشارکت المرزوقی در ناوگان آزادی 3 نمادین است گفت: هیچ کس معتقد نیست که یک کشتی و یا پنج کشتی محاصره غزه را بشکند، این حرکت در واقع پایبندی تونس به مساله غزه و اهتمام المرزوقی به عنوان یک حقوق دان و مبارز را به مساله فلسطین نشان می‌دهد.

در این کشتی‌ علاوه بر المرزوقی، باسل غطاس، نماینده عرب پارلمان رژیم صهیونیستی نیز حضور داشت که پس از بازداشت، مقامات این رژیم وی را براساس مصونیت پارلمانی‌اش آزاد کردند اما بازجویی از دیگر فعالان حاضر در کشتی ادامه یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی صبح روز دوشنبه کشتی سوئدی ماریان را که در قالب ناوگان آزادی 3 در حال حرکت به سمت غزه بود متوقف و چهره‌های سیاسی و فعالان حاضر در کشتی را بازداشت کرد.

کشتی ماریان تنها کشتی است که در قالب برنامه ناوگان آزادی3 برای لغو محاصره غزه که از سال 2007 تاکنون ادامه دارد به سمت سواحل غزه حرکت کرد و قرار بود سه کشتی دیگر نیز از سواحل یونان به آن بپیوندند.

این کمپین در حالی به راه افتاد که رژیم صهیونیستی به دلیل اقدامات خود در جنگ سال گذشته غزه و به ویژه با انتشار گزارش سازمان ملل در این زمینه تحت فشارهای بین‌المللی بسیاری است.

انتهای پیام

کد N875338