تحقیقات درباره مافیای روسیه در اسپانیا

دادستانان اسپانیا تحقیقات قضایی علیه 27 فرد را در ارتباط با پولشویی، جعل اسناد و به راه انداختن سازمان تبهکار روسی که گفته می‌شود زیرنظر یکی از متحدان پوتین بوده است، آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد، یکی از بزرگترین سندیکاهای جرائم سازمان یافته با کمک شهردار وقت سن پترزبورگ که از متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه بود، به مدت بیش از یک دهه در اسپانیا فعالیت می‌کرد.

دادستانان مادرید درخواست 488 صفحه‌ای برای متهم کردن 27 فرد در ارتباط با پولشویی و جعل مرتبط با "سندیکای جرایم تامبو" مستقر در سن‌پترزبورگ ارائه کرده‌اند. این سندیکا فعالیت خود را در سال 1996 در اسپانیا آغاز کرد.

"ولادیسلاو رزنیک" که هم‌اکنون معاون کمیته مالی مجلس سفلی در پارلمان روسیه و یکی از اعضای حزب روسیه متحد به رهبری پوتین است، در این رابطه متهم است. اتهام وی ارتباط با "گنادی پتروف" رهبر این سازمان تبهکار و ارتباط دادن وی با برخی از اعضای دولت در ازای بخشی از دارایی سازمان مذکور است.

دادستان‌های اسپانیا اعلام کردند: این سازمان تبهکار به ریاست پتروف نه‌ تنها با استفاده از رزنیک به ساختارهای دولتی روسیه نفوذ کرده است بلکه با بسیاری از وزیران ارتباط دارند.

رزنیک با رد اتهامات تاکید دارد که روابط وی با پتروف «کاملا اجتماعی» بوده است. بعید به نظر می‌رسد که پتروف دادگاهی شود چراکه وی در سال 2008 و پس از حمله نیروهای پلیس به ویلای شخصی‌اش در جزیره ماخورکا در اسپانیا به روسیه گریخت و مسکو نیز شهروندان خود را استرداد نمی‌کند.

"خوزه گریندا"، یک دادستان اسپانیایی در سال 2010 مدعی شده بود که پوتین یک "مافیای مجازی" به راه انداخته و آنها کارهایی را انجام می‌دهند که کرملین نمی‌تواند.

انتهای پیام

کد N875308