یک عضو حزب اراده ملت ایران:

فعالیت حزبی یک فرصت بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی است

احزاب

یک عضو شورای سیاست‌گذاری حزب اراده ملت ایران گفت: احزاب می‌توانند به گفتمان شایسته و پایدار توسعه و رشد کشور کمک کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حسن رنجبر سه شنبه شب در کنگره استانی حزب اراده ملت ایران در قم، با اشاره به فقدان فعالیت تئوریک توسعه در دولت های پس از جنگ گفت: این دولت ها نتوانستند به دلایل متعدد یک تئوری توسعه را به پیش ببرند زیرا یا مشکل در تئوری داشتند یا اگر هم مشکلی نداشتند درگیر مشکلات و حواشی مسایل اجرایی شدند.

وی افزود: احزاب حرفه‌ای باید در جامعه وجود داشته باشند که این تئوری را در سطوح مختلف اجرا کنند و آن را به موفقیت برسانند و این مساله نیازمند توسعه احزاب در کشور است.

رنجبر بیان کرد: در یک جامعه حزبی، قدرت اجرایی از پارلمان شکل می گیرد؛ همیشه در کشورها پارلمان با رای مردم شکل می گیرد و پشت سر هر نماینده ای که در یک کرسی پارلمان نشسته است یک حزب وجود دارد که آن حزب دارای برنامه و مرامنامه و اساسنامه است و با مسایل سلیقه‌ای عمل نمی‌کند.

وی گفت: پارلمان در ادامه دولت را تشکیل می دهد؛ بر اساس نوع ترکیبی که در پارلمان شکل می گیرد دولت منتخب شکل می گیرد و دولت را در دست می گیرد؛ نخبگان جامعه نیز می دانند که این تشکیلاتی که قدرت را به دست گرفته دارای چه دیدگاهی است.

رنجبر بیان کرد: متاسفانه در کشور ما اینگونه نیست یعنی تا دولت قرار است با پارلمان هماهنگ شود پارلمان عوض می شود و وقتی که مجلس می خواهد با دولت خود را هماهنگ کند،دولت تغییر می کند.

وی گفت: فعالیت حزبی یک فرصت بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی است؛ فعالیت حزبی انسانها، رفتارها و سیاست‌گذاری ها را قابل پیش بینی می کند؛ امروز بسیاری افراد از رفتارهای گذشته اعلام تبری می کنند یا می گویند که ما فریب خوردیم و... زیرا این جریان یک جریان سلیقه‌ای است.

رنجبر خاطرنشان کرد: حزب اراده ملت ایران همیشه همگام با حفظ استقلال و شخصیت حزبی خود، همگام جریان اصلاح طلبی خواهد بود که همیشه در شورای هماهنگی و ... خلاصه نمی شود همیشه این جریان در جریان اصلاح طلبی که 150سال در تاریخ ایران سابقه دارد حضور دارد.

انتهای پیام

کد N875214