رایزنی کری و لاوروف در مورد مقابله با داعش و بحران اوکراین در وین

آمريكا,روسيه

وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه در حاشیه مذاکرات هسته‌ای ایران در وین دیدار کردند. وزیر خارجه روسیه پس از این دیدار تاکید کرد، مسکو و واشنگتن در مورد تشدید مبارزه علیه گروه‌ تروریستی داعش و همچنین ادامه ارتباطات در خصوص بحران اوکراین توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "سرگئی لاوروف"، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با "جان کری"، همتای آمریکایی خود درباره مساله مبارزه با تروریست های داعش گفت: ما با شرکای آمریکایی خود موافقیم که این وضعیت نیازمند اقدامات بیشتر است و باید قاطعانه مانع اقدامات گروه داعش شویم.

وی درباره مساله اوکراین گفت: براساس توافق نامه‌ای که پس از سفر کری به سوچی به دست آمد، ما با ادامه ارتباط هایمان در خصوص بحران اوکراین موافقت کردیم.

لاوروف افزود: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و باراک اوباما، همتای آمریکایی‌اش گریگوری کارایسن، معاون وزیر امور خارجه روسیه و ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا را به عنوان رابط‌های بین این دو کشور در خصوص مساله اوکراین معرفی کردند و ما نیز به همکاری‌هایمان از طریق این دو رابطه ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

کد N875212