اوکراین برای بازسازی مناطق شرقی به 1.2 میلیارد دلار نیاز دارد

معاون نخست‌وزیر اوکراین تاکید کرد، کی‌یف برای انجام اقدامات مربوط به بازسازی‌های پس از جنگ و توسعه مناطق تحت کنترل دولت در شرق اوکراین به 1.2 میلیارد دلار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، "گنادی زوبکو"، معاون نخست‌وزیر اوکراین در نشستی حول محور بازسازی مناطق لوهانسک و دونتسک گفت: این مبلغ برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و همچنین برای استخدام، مددکاری اجتماعی و ساخت مسکن برای افراد بی‌خانمان شده لازم است.

وی افزود: کی‌یف امیدوار است برای آغاز اقدامات مربوط به بازسازی در دونباس حدود 300 میلیون دلار از سازمان ملل دریافت کند و باقی 900 میلیون دلار از این بودجه بازسازی برنامه‌ریزی شده از بودجه دولتی و یا با دریافت وام از بانک‌های بین‌المللی تامین خواهد شد.

درگیری مسلحانه میان نیروهای دولت کی‌یف و جدایی‌طلبان حامی روسیه که از آوریل سال 201 میلادی در شرق اوکراین در گرفته، باعث خسارت‌های هنگفتی به تاسیسات زیربنایی عمومی و غیرنظامی شده و بیش از 20 هزار واحد مسکونی و صدها تاسیسات اجتماعی در این منطقه را نابوده کرده است.

براساس گزارش سازمان ملل که اوایل ماه جاری میلادی منتشر شده حدود پنج میلیون تن تحت تاثیر این درگیری قرار گرفته و 1.2 میلیون بی‌خانمان شده‌اند.

انتهای پیام

کد N875183