منصوری: دلواپسان به توصیه‌های رهبری توجه کنند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,دولت و ملت، همدلی و همزبانی

یک عضو شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح‌طلب گفت: با توجه به شعار سال و انجام مذاکرات مهم است که همدلی و همزبانی در کشور اجرا شود و دلواپسان به توصیه‌های رهبری توجه کنند.

آذر منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارتباط با ضرورت حمایت از تیم مذاکره‌کننده با توجه به شعار سال اظهار کرد: اساسا انتخاب شعار امسال به عنوان همدلی و همزبانی،به دلیل ضرورت شکل‌گیری این شعار در فضای داخلی کشور بوده است تا این همدلی و همزبانی بتواند زمینه شکل‌گیری وحدت ملی را حول منافع ملی فراهم کند. دولت منتخب و برآمده از رای قاطبه ملت با توجه به حساسیت حضور تیم مذاکره کننده در عرصه بین‌المللی، بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد تا در فضای کشور شعار دولت و ملت همدلی و همزبانی، در فضای کشور تبلور پیدا کند.

وی ادامه داد: این هوشیاری انتخاب نام امسال طبیعتا انتظاری را در فضای داخلی ایجاد می‌کند که همه جریان‌های سیاسی فارغ از هر گروه و جناح سیاسی برای شکل‌گیری شعار همدلی و همزبانی از تمام توان خود بهره بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: به ویژه در بحث مذاکرات هسته‌ای در حالی که دستگاه دیپلماسی ما در پای میز مذاکره است ضرورت همدلی و همزبانی احساس می‌شود. چنانچه این تیم در فضای داخلی از یک پشتیبانی سیاسی کامل برخوردار باشد، قدرت چانه‌زنی آن بیشتر شده و نتیجه‌ای که تیم مذاکره کننده به دنبال آن است سهل‌الوصول‌تر خواهد بود و آن‌ها با موانع کمتری روبرو می شوند.

وی افزود:‌هر نوع کارشکنی و سنگ‌اندازی و همچنین تضعیف این تیم در فضای داخلی مذموم است. طبیعتا کارشکنی‌ها به نوع حضور و تاثیرگذاری این تیم در مذاکرات اثر می گذارد. این صداهایی که از جانب دلواپسان شنیده می‌شود نه تنها در مغایرت با تاکید و تصریح روشن رهبری در حوزه حمایت از تیم مذاکره‌کننده است، بلکه در تضاد آشکار با شعار سال 94 است.

منصوری اظهار کرد: به نظر می رسد بخشی از این دلواپسان و دلواپس‌نماها بی‌توجه به تاکید رهبری و تلاش دولتی که خودش را فراجناحی می‌داند، برای تحقق این شعار قدمی برنداشته‌اند و بیشتر به عنوان یک رقیب سیاسی به دولت نگاه می‌کنند.

انتهای پیام

کد N875175