توسط سفیر ایران در اردن صورت گرفت

تقدیم دعوت‌نامه شهردار تهران به شهردار امان

شهرداري تهران

سفیر کشورمان در اردن در دیدار با شهردار امان دعوتنامه محمدباقر قالیباف، شهردار تهران را برای بازدید از کلانشهر تهران به وی تقدیم کرد.

به گزارش سرویس «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایریان (ایسنا)، مجتبی فردوسی‌پور روز دوشنبه با عقل بلتاجی شهردار امان دیدار کرد و ضمن تقدیم دعوت‌نامه قالیباف به وی، در ارتباط با مهم‌ترین مسائل مورد علاقه‌ی پایتخت‌های دو کشور بحث و تبادل نظر کردند و بر همکاری ایران و اردن در زمینه‌ مدیریت شهری تاکید کردند.

در این دیدار عقل بلتاجی ضمن قبول دعوت شهردار تهران و تشکر از این دعوت اعلام کرد که در اولین فرصت ممکن به تهران سفر خواهد کرد.

او هم‌چنین بر ضرورت رایزنی شهرداری‌های دو کشور در مناسبت‌های پیش‌رو به ویژه در قالب همکاری شهرداری‌های کشورهای اسلامی تاکید کرد.

شهردار امان که سابقه 4 دوره نمایندگی و تصدی وزارت جهانگردی اردن را نیز در کارنامه خود دارد ضمن تشریح وظیفه خطیر شهرداری در خدمت‌رسانی به مردم در بخشی از سخنانش به وضعیت مخاطره‌آمیز منطقه اشاره کرد و ضمن امن خواندن اردن خواستار تقویت مناسبات مردمی به ویژه شهرداری‌های دو کشور در امر مدیریت شهری، همکاری‌های فنی و بهره‌گیری از تجربیات کشورمان شد.

در این دیدار مجتبی فردوسی‌پور، سفیر کشورمان در اردن نیز ضمن تبریک به شهردار امان به خاطر برنامه‌ی شهرسازی هوشمند، ارتقای سطح خدمات شهری در حوزه‌های محیط زیست، حمل و نقل و زیباسازی این شهر را ستود و در خصوص حوزه‌های فعالیتی شهرداری‌های کشورمان از جمله فعالیت فرهنگسراها درتهران بخصوص در فصل تابستان توضیحات مبسوطی را ارائه کرد و بر همکاری در زمینه مدیریت شهری، خطوط ویژه اتوبوسرانی و همچنین کنترل ترافیک تاکید کرد.

فردوسی‌پور در ادامه با اشاره به آمادگی ایران برای برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تهران، برگزاری دهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را که قرار است به‌زودی در تهران برگزار شود را دارای اهمیت خواند.

وی هم‌چنین ضمن اشاره به ملاقات اخیرش با وزیر حمل و نقل اردن بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات ریلی و خطوط اتوبوس رانی سریع شهری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به در پیش بودن مجمع جهانی شهرهای اسلامی در وین دو طرف بر ضرورت رایزنی شهرداری‌های دو کشور به صورت دوجانبه و در قالب کشورهای اسلامی و در سطح بین‌المللی تاکید کردند و اجرای طرح "جهان علیه خشونت و افراطی‌گری" WAVE که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک مطرح شد را ضروری دانستند.

در ابتدای این دیدار مروات المهیرات، مدیر بخش بازرسی سلامت و تجارت شهرداری اردن که اخیرا به تهران سفر کرده بود گزارشی از سفر خود در حوزه سلامت شهری و فعالیت‌های شهرداری تهران ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این بلتاجی شهردار امان موافقت خود را با همکاری امان و تهران در چارچوب خواهرخواندگی اعلام کرده بود و این دعوت بر همان اساس صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N874720