با تصویب ستاد انتخابات کشور

میزان آشنایی مجریان برگزاری انتخابات با قوانی سنجیده می‌شود

وزارت كشور,ستاد انتخابات كشور,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

ششمین جلسه ستاد انتخابات کشور امروز به ریاست محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور و حضور رؤسای کمیته ها و سایر اعضای ستاد در وزارت کشور تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور درباره ششمین جلسه این ستاد گفت: با توجه به تشکیل هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ازسوی شورای نگهبان، مقرر شد ضمن هماهنگی با هیأت نظارت جلسات مستمر با اعضای این هیأت برگزار شود.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز اطلاع رسانی در ادامه گفت: بر اساس مصوبات جلسه امروز، شرح وظایف کمیته های ستاد انتخابات کشور به اعضا و ستاد انتخابات استان ها ابلاغ خواهد شد و برای سنجش میزان آشنایی فرمانداران و بخشداران به عنوان مجری برگزاری انتخابات از آنان آزمون های تخصصی به عمل خواهد آمد.

به گفته وی این آزمون در چارچوب طرح جامع آموزش مجریان انتخابات و با هدف ترغیب و الزام مجریان برای اشراف کامل نسبت به وظایف قانونی و ضوابط و مقررات مرتبط برگزار می شود.

دین پرست در پایان افزود: در جلسه امروز ستاد انتخابات کشور رؤسای کمیته های فن‌آوری و مالی و پشتیبانی نسبت به ارائه آخرین اقدامات مربوط به مکانیزه کردن انتخابات اقدام کردند و اعضای جلسه همچنین در جریان گزارشی از استعفای نامزدهای نمایندگی مجلس دهم از مسئولیت خود بر اساس ماده 29 قانون قرار گرفتند.

انتهای پیام

کد N874719