نامه «اراکی» به علمای جهان اسلام

مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نامه‌ای از علمای جهان اسلام خواست، مسلمانان را برای حضور در برنامه‌های روز جهانی قدس ترغیب کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن نامه آیت‌الله محسن اراکی به علمای جهان اسلام به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُتِبَ عَلَیکُمُ الصِّیامُ کَمَا کُتِبَ عَلَی الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ

سلام علیکم

خداوند بزرگ را شاکریم که در ماه رمضانی دیگر بر سر سفره کرم حضرتش نشسته‌ایم ماهی که پیامبر بزرگوار اسلام در آن بشارت رحمت و برکت الهی را داده است، ماه استغفار و بخشش ذنوب. در این ایام و لیالی مبارک قلوب مؤمنین و عاشقان کوی دوست متوجه خدای قادری خواهد شد، که آگاه به مشکلات و مصائب جوامع اسلامی‌است، رمضان 1436 را در حالی آغاز می‌کنیم که بیش از هر زمان دیگری امت اسلام در زیر سایه سنگین فتنه‌ها و خدعه‌ها از سوی استکبار و ایادی جاهل آن روزگار را سپری می‌کند.

توطئه‌های صهیونیستی، آمریکائی با هدف رویگردانی مسلمین از آرمان‌ها و اهداف اصلیشان موجب بروز بسیاری از اختلافات، نسل کشی‌ها، کودک کشی‌ها و استضعاف در جوامع اسلامی شده است و متأسفانه در این میان شماری از مسلمانان جاهل هم صحنه‌گردان شده‌اند به نام اسلام.

این همه در حالیست که قرآن و سنت پیامبر به عنوان شیرازه وحدت در امت اسلام بر مفاهیمی چون دوری از خشونت با هم کیشان، پرهیز از اختلاف، عداوت با دشمنان واقعی، و رعایت و رسیدگی به حال مستضعفان و محرومان و مظلومان تاکیدی فراوان دارد.

تروریسم و داعش در عراق و سوریه، اوضاع اسفبار یمن و اختلافات در ممالک اسلامی نباید موجب فراموشی آرمان‌های اصیل امت اسلام همچون فلسطین و قدس گردد.

همان طور که جهان کفر با هم یکی شده‌اند تا نگذارند امت اسلام به حقوق خود دست یابد، به یقین مقدرات امت اسلامی نیز به دست خودشان تقدیر می‌شود فلسطین به عنوان آرمان امت اسلام همواره دستمایه وحدت و انسجام بوده است ان‌شاء‌الله در روز قدس با همراهی علماء و متفکران قوم و روشنگری ایشان در تبیین دسیسه‌های صهیونیستی آمریکائی، ضمن تاکید بر فراموش نشدن دشمن اصلی اسلام در این همهمه‌ها، جلوه‌ای وحدت بخش از امت اسلام به نمایش گذاشته خواهد شد.

از علمای جهان اسلام انتظار دارد به هر شکلی که مقتضی می‌دانید برادران و خواهران مسلمان را به حضور فعال در مراسم روز جهانی قدس ترغیب فرمائید.

امروز توده‌های مسلمان در جای جای ممالک اسلامی چشم به پیشوایان علمی خویش دارند تا امت را به سلامت از افراط و تفریط ، برزخ تکفیر و الحاد و استکبار و استضعاف برهاند چرا که قران کریم می‌فرمایند علماء هستند که اهل حق از باطل و صراط مستقیم را تشخیص می‌دهند.

امید است در این ماه مبارک و عزیز و در شرایط کنونی با تقویت همدلی و وفاق بین امت پیامبر اسلام بر عزت اسلام بیفزائیم و سعادت را در سایه قران و سنت رسول الله برای امت اسلام به ارمغان بیاوریم.

برادرتان – محسن اراکی»

انتهای پیام

کد N874718