دلیل سفر صالحی به وین از زبان سخنگوی سازمان انرژی اتمی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به حضور علی‌اکبر صالحی در مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 در وین تصریح کرد: با توجه به این که زمان به نحوی است که باید حداکثر استفاده را از آن بکنیم، حضور ایشان باعث می‌شود که بتوانیم به مذاکرات سرعت بدهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهروز کمالوندی با بیان این که آقای صالحی در زمانی که در بیمارستان بودند و یا دوران نقاهت را می‌گذراندند در جریان مذاکرات و مسائل بودند ادامه داد: بارها با حضور آقایان عراقچی و‌ تخت‌روانچی در حضور ایشان جلسات هماهنگی برگزار شد و دو نفر از همکاران ما در سازمان در مذاکرات حضور داشتند و دکتر صالحی نیز مواردی را پیگیری می‌کرد.

معاون بین‌الملل سازمان انژری اتمی که با شبکه سراسری رادیو گفت‌وگو می‌کرد، در بخشی دیگر از سخنانش گفت: همان‌طور که آقای دکتر ظریف بارها مطرح کرده‌ اگر دو طرف از اراده لازم برخوردار باشد که از طرف خودمان در این ارتباط مطمئن هستیم، می‌توانند موضوعات را به یک سرانجام برسانند.

او تاکید کرد:‌ ایران به دنبال توافقی متوازن و عادلانه است. دکتر صالحی در ابعاد فنی موضوع را پیگیری می‌کند، اگرچه بخش مهمی از موضوعات فنی به نتیجه رسیده اما برای این که بتوانیم در واقع کار را به انتها برسانیم حضور دکتر صالحی در جریان این مذاکرات موثر است.

انتهای پیام

کد N874682