بیانیه آغاز به کار انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه یزد

دانشجويي

انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه یزد با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

امروزه بدون شک ما انجمن های اسلامی می‌دانیم که دانشگاه یکی از تأثیرگذارترین نهادها در جهت تعالی جامعه است. اگر این مرکز به دور از آزاداندیشی و فضای گفتمانی قرار گیرد مطمئنا آفت آن دامان جامعه را فرا خواهد گرفت و موجبات کاهش سطح رفاه اجتماعی و احقاق حقوق مردمی می‌شود.انجمن‌های اسلامی دانشجویان پس از پیروزی انقلاب و در دهه‌ی اول شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی، به عنوان جریانی مؤثر و اعتمادبخش در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و بسط گفتمان اصیل انقلاب مردم مسلمان ایران در دانشگاه‌ها بوده است و تسخیر لانه جاسوسی و انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها از جمله اتفاقاتی بوده که از دانشگاه و دانشجوها نشأت‌گرفته که در پررنگ نمودن مؤلفه‌هایی همچون آزادی، عدالت، محرومیت‌زدایی، استقلال و استکبارستیزی در دانشگاه‌ها نقش اساسی ایفا نمودند.

دانشجو باید حساس و اهل فکر باشد و این فکر را به جامعه تزریق کند، تحلیل کند و نقد خود را به گوش مسئولین برساند.امروز توسعه عقلانیت، درست فکر کردن و احترام به دیگران نیاز اساسی روحی جامعه ماست که نقش عظیمی در رشد آن ایفا می‌کند و باید به این سمت پیش رفت.

انجمن اسلامی دانشگاه وابسته به هیچ کانون قدرت در دانشگاه یا وام‌دار هیچ حزب و گروه سیاسی در کشور نخواهد بود و نخواهیم گذاشت این سنگر پاک، مأوای افراطیون و منحرفین و بازیچه‌ی احزاب و جناح‌های بیرون از دانشگاه شود. این انجمن تنها در سنگر دانشجویی با رویکرد انتقادی و اصلاح‌گرا برای رسیدن به اهداف جامعه دانشگاهیان خواهد بود و تمام تلاش خود را خواهد کرد و همچنین در نظر داریم فضای سیاسی و فرهنگی دانشگاه را به سمتی سوق دهیم که عقاید تنها یک عده محدود بر همه دانشجویان تحمیل نگردد بلکه مطالبه فرهنگی و سیاسی اکثر دانشجویان به رسمیت شناخته شود.

هم اکنون که این مسئولیت بر دوش ما قرار گرفته است، امیدواریم بتوانیم آیه شریفه” امرهم شورا بینهم” را سرلوحه‌ی کار خود قرارداده و با تکیه بر خرد جمعی برای حفظ جایگاه اصیل دانشجو تلاش کنیم البته باید بگوییم که ما فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سرگذاشته‌ایم و توانستیم بعد از ماه ها تلاش مستمر جایگاه فعالیت واقعی خود را احیا کنیم که منجر به تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان خط امام (ره) دانشگاه یزد شد.

شرایطی که امروز بر اکثر دانشگاه ها حکم فرماست فضایی است که نتیجه هشت سال عملکرد دولتمردان و مسئولین در دانشگاه‌ها بود که موجبات رکود شدید جنبش دانشجویی را ایجاد کرد.

ما می‌خواهیم قدمی کوچک در راستای اصلاح امور برداریم. باید فراز و نشیب‌ها را پشت سرگذاشت تا شاید احقاق حقی صورت گیرد. در پایان از تمامی دانشجویان آزاد اندیش دانشگاه یزد تقاضا داریم که برای اصلاح مناسبات قدرت در عرصه‌ی سیاسی کشور و با احساس مسئولیت جمعی و عملکرد بر اساس گفتمان راستین اصلاح‌طلبی، برای دستیابی به اجماع بیش از پیش جنبش دانشجویی تلاش نمایند و ما را در این اهداف یاری رسانند.

انتهای پیام

کد N874631