برای اولین بار؛

داعش دو زن سوری را با شمشیر گردن زد

داعش

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد گروه تروریستی داعش برای اولین‌بار دو زن را در سوریه به اتهام جادوگری، با شمشیر گردن زد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری العربیه، رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: گروه تروریستی داعش برای اولین بار در استان "دیرالزور" سوریه دو زن را به همراه همسرانشان گردن زد.

این اولین باری است که داعش زنان را در سوریه به این شیوه به قتل می‌رساند.

عبدالرحمن گفت: اعضای داعش در شهر "دیرالزور" واقع در شرق سوریه سر یک مرد و همسر وی را که نقاب بر چهره داشت با شمشیر از بدن جدا کرد. این زن و مرد از سوی داعش به سحر و جادوگری متهم شده بودند.

وی همچنین اعلام کرد: داعش در روستای حطله در شرق استان دیرالزور یک زن و و شوهر دیگر را به همین اتهامات با شمشیر گردن زد.

پیش از این داعش زنان را به اتهام زنا سنگسار و یا به اتهامات دیگر با شلیک گلوله اعدام می‌کرد و این اولین باری است که این گروه تروریستی دست به قطع سر زنان زده است.

طبق اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه، گروه تروریستی داعش در طول یک‌سال تنها در سوریه بیش از 3000 مورد اعدام به شیوه‌های مختلف از جمله به صلیب کشیدن، به دار آویختن، سر بریدن، سنگسار و شلیک گلوله و تحت عنوان اتهاماتی چون کفر، همجنس‌گرایی، مبارزه با داعش، جاسوسی برای دولت سوریه، جادوگری و دیگر اتهامات را اجرا کرده است.

انتهای پیام

کد N874513