فرانسه از 2012، 40 امام جماعت را اخراج کرده است

وزیر کشور فرانسه گفت: دولت پاریس در سه سال گذشته 40 امام جماعت را به خاطر وعظ‌هایشان اخراج کرده که یک‌چهارم این افراد در شش ماه گذشته از فرانسه اخراج شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه قول داد تا علیه مساجد و وعاظی که به گفته او "سخنان منزجرانه" می‌گویند، عکس‌العمل نشان دهد. این صحبت‌ها از جانب وزیر کشور فرانسه پس از حمله روز جمعه یک مظنون افراطی به رئیس سابقش و سر بریدن وی در یک شرکت گاز مطرح شد.

این حمله مشخصه بارز اقدامات شبه‌نظامیان را در خود داشت اما گمان می‌رود که کاملا با انگیزه شخصی بوده و دومین مورد در شش ماهه گذشته در فرانسه است؛ فرانسه در حالی با "قوای تمام" با افراطی‌گری مبارزه می‌کند که صدها تن از اتباع این کشور برای پیوستن به گروه‌های افراطی در عراق و سوریه این کشور را ترک کرده‌اند.

وزیر کشور فرانسه گفت: هر کدام از وعاظ و ائمه جماعت خارجی که سخنان منزجرانه بگویند، اخراج می‌شوند. چندین مسجد به خاطر این مساله مورد بازرسی قرار گرفته و اگر چنین مساله‌ای اثبات شود، این مساجد تعطیل خواهند شد. ما از 2012، 40 ائمه جماعت را اخراج کرده‌ایم. از آغاز سال جاری میلادی هم 22 مورد را تحت بازجویی قرار دادیم و 10 امام و واعظ اخراج شده‌اند.

انتهای پیام

کد N874370